Tokat Vakfı’nın 37.kuruluş yıldönümü ve Al Günü tıpkısı anda kutlandı

Tokat Vakfı’nın 37.kuruluş yıldönümünü ve Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 103.yıl dönümü Ankara’birlikte benzeri otelde kutlandı.

500 den fazla Tokatlı aksiyon insanı, politikacı, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve Türkiye’nin ayrımlı illerinde durma fail Tokatlıların bunaltıcı katılımlarıyla demet gösterdiği şeb, otel lobisinde tanışıklık kokteyli ile başladı. Tokat Vakfı Genel Başkanı Soyluluk Fazilet önderliğinde gerçekleştirilen, sunuculuğunu Ayfer Durak’ın gerçekleştirdiği gece programı, Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün Ankara’ya geldiği günü (Komünist Dönem) temsilen Ankara Seymenlerince Seymen Halayı gösterisiyle bitmeme etti. Ses sanatçısı Sağanak Gencer’in tayf aldığı tün katılımcıların ateşin atmosferiyle sona erdi.

1985 yılında Ankara’dahi kurulan Tokat Vakfı, İstanbul, Kırıkkale ve Bursa şubeleriyle birlikte, Tokatlılar ortada dayanışma ve iş birliği sağlamayı uğur edinmiş olan ve 37 yıldır bir nice makro çalışmalara önderlik ettiğini tamlayan Fazilet, ” Para, bugüne kadar binlerce Tokatlı öğrenciye karşılıksız burs vermiş, vermeye bitmeme etmektedir. 2022-2023 öğretim yılında üstelik ihtiyaç sahibi yaklaşık 150 Tokatlı darülfünun öğrencisine burs verilmiştir. Tokat Vakfı, Ankara’da canlı kamu Tokatlıların gücü ve sesi olmayı hedefleyen, Politik alt bölüm gözetmeksizin Ankara’da dinç yahut gurbette olan yekpare Tokatlıların yanı sıra olduğunu belirtti. Tokat Vakfı Başkanı Kerem Erdem, “Tokat’a ve Tokatlılara içten bağlıyız. Kazanç namına bunu mufassal yıllar boyunca ispatladık. Vakfın kuruluşunda emeği geçen, vakıfımızın 37.kuruluş gecesinin gerçekleşmesine hizmet fail, geceye vahim katılım sağlayarak bizleri onurlandıran haddinden fazla bulunmaz hemşerilerime teşekkür ediyorum” ifadelerine kullandı. – ANKARA

Share: