TOKİ, 26 ilde 365 arsayı kilitsiz küreksiz artırmayla satacak

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Şişman Basamak İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in da aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı ayan artırmayla satışa çıkardı.

AA muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye bakarak, konut, ticaret, sanayi, turizm kasılma alanı, hususi okul alanı, akaryakıt istasyonu, itinasız bünye, oto galericiler sitesi, otopark ve tatil alanları niteliğindeki arsalara, yüzde 25 peşinat 36, 48 ve 60 ay vadeyle ehil olunabilecek.

Muhammen bedeli 4 milyar 721 milyon 272 bin 46 teklik olan yaklaşık 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Münevver, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Sazak, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Yardımcı ve Van’da bulunan 365 arsa belirtik artırmayla satılacak.

Açık artırma, 12 Ekim 2022 Çarşamba ve 13 Ilk Teşrin Perşembe günleri saat 10.30’de iki ayrı celse halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konuşma Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kongre ve Işporta Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ayrıca “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden da teklif verilebilecek.

KDV’den affedilmiş, yüzdelik 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer önel

Alıcılar, konut, tecim, endüstri, turizm bünye alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 ay vade ile sahip olabilecek. Ayrıca arsalar KDV’den muaf şekilde satılacak.

12 Teşrinievvel 2022 Çarşamba günü saat 10.30’birlikte yapılacak vazıh artırmada, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Çeltek, Kayseri, Konya’bile kâin arsaların 13 Ilk Teşrin 2022 Perşembe saat 10.30’daki açık artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Vazıh, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Mersin ve Niğde’dahi bulunan arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa sunulan arsalar beyninde Adana Çukurova’dahi bölük, Ankara Çankaya’bile ev ve tecim, Antalya’birlikte konut ile ticaret, Kültürlü’da turizm kasılma alanı, Elazığ’dahi hane-tecim alanları bulunuyor.

İzmir’üstelik satışa verilen arsalar arasında endüstri, beledi basamak alanı, bayağı endüstri sitesi, ekincilik ve bölük alanları üstelik bulunuyor.

Ayrıca İstanbul Başakşehir’bile göz ve tecim alanları satışa sunuldu.

Satışa ilişkin etraflı bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Share: