‘Toroslar OtoFest’ renkli görüntülere sahne oldu

‘Toroslar OtoFest’ mülevven görüntülere görüntü oldu

Klasik ve modifiye dil tutkunları, Toroslar Belediyesince düzenlenen festivalde benzeri araya gelirken, otomobil gösteri ve drift gösterileri nefes kesti

MERSİN – Mersin’in biçim ilçesi Toroslar Belediyesinin, mutat ve modifiye şalter tutkunlarını ayrımsız araya getirdiği ‘Toroslar OtoFest’ mülevven görüntülere tayf oldu. Yarışmalar, makine şovları, kan kesen drift gösterileri ve türlü etkinliklerin meydan aldığı festivalde, Türkiye’nin birçok ilinden mevrut modifiye komütatör tutkunları meşgul komple ayrımsız bölüm geçirdi.

Mersin Ağacı ve mekân ilçelerinin yanı sıra Adana, Konya, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Kayseri, Antalya, Hatay, Gaziantep, Ankara ve İstanbul’dan binlerce modifiye miftah tutkunu, ‘Toroslar Otofest’ etkinliği çerçevesinde Mersin Ağacı’e atak etti. Mersin Ağacı Otomobil Sporları Kulübü ile alay malay gerçekleştirilen festivalde otomobiller, teknik donanımları, ses sistemleri, renkleri ve aksesuarlarıyla görücüye çıktı.

Çağdaşkent Mahallesi’nde mevcut Toroslar Cumhuriyet Altını Meydanı’nda nazik bir katılımla gerçekleşen ve asayiş önlemlerinin alındığı etkinlik, modifiyeli araçların drift gösterileriyle kül benzeri görsel şölene dönüştü. Toroslar Şehremini Atsız Afşın Yılmaz, curcuna alanında gençler ve hemşehrileri aracılığıyla coşkuyla karşılandı. Başkan Yılmayan de drift eden araca binerek hararetli anlar yaşadı.

“Tığ gelişigüzel güçlüyüz”

Curcuna alanında, angajman ve beraberliğin yer güzelce fotoğraf karesinin verildiğini tamlayan Başbuğ Yılmaz, “Toroslar Otofest ile Türkiye’nin değişik şehirlerinden katılımcıları Toroslarımızda ağırladık. 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramımızı bütün beraber kutladık. Vatanımız, engelleme altındayken benzeri davet üzerine mecmu vatanseverler toplandı. Tıpkı bizim sizleri çağırıp, sizlerin de buraya gelmeniz üzere” dedi.

“Gene bir şey olsa bilcümle bu arada yurt savunması yapar mıyız?” diye alandaki tamam gençlere seslenen Başbuğ Yılmayan, ateşin benzeri evetle denk aldı. Yılmaz, “Yaparız Allah’ın izniyle. Bizim gücümüz ve kuvvetimiz buradan geliyor. Geleceğimiz, bu köken üzerine mensur ediliyor. Türkiye’nin evvel milli otomobili TOGG’un, Bursa Gemlik’teki kampüsünün açılışı yapıldı. TOGG milletimize, devletimize balkı uğurlu olsun. Festivalde emeği güzeşte Sazak Otomobil Sporları Kulübü’ne ve cemi katılımcılara teşekkürname ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

MOSK Başkanı Sedat Atmaca bile araba sporlarına ve festivale sunduğu desteklerinden belde Toroslar Şehremini Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür etti.

Modifiye anahtar tutkunları; otomobil camiasının önde gelen isimlerinin ve toplumsal medya fenomenlerinin kayran aldığı festivalde, DJ performanslarıyla dahi doyasıya eğlendi. Curcuna; basıklık, gösteriş ve desibel kategorilerinde yapılan yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

Share: