Trabzon’da, “2022 Dede Yahşi Lehçe Ligler 11. Kesim 2. Kadem Müsabakası” düzenlendi

Trabzon’da, “2022 Ağababa Yahşi Bölgesel Ligler 11. Bölge 2. Adım Müsabakası” tevhit edildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, yarışlar İl Toyluk ve Spor Müdürlüğü ile Triatlon Federasyonu iş birliğinde Trabzon’da ilk kez düzenlendi.

Müsabakaya Trabzon’un yanı sıra Giresun, Rize ve Gümüşhane’den 9 kategoride 90 sporcu katıldı. Yarışma 400 metre yüzme ve 2 bin 400 metre koşu branşlarıyla sona erdi.

Etkinliğe Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayrullah Şair Çetiner, Ortahisar Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürü Ecvet Aldanmaz ile federasyon temsilcileri katıldı.

Müsabakada, M1 Erkekler kategorisinde bir numara Furkan Külekçi, ikinci Göktuğ Özkaya, üçüncü Yüksek Etka Polat, M1 Kızlar kategorisinde bir numara Eslem Eynur, ikinci Özden Alemda ve üçüncü Ecem Işve Yazı oldu.

M2 erkekler kategorisinde bir numara Uca Ermiş Delicesine, ikinci Recep Metehan Kucak, üçüncü Osman Avcı, M2 Kızlar kategorisinde birinci Ecrin Akarsu Başoğlu, ikinci Bulak Yüksekdağ, üçüncü Asya Yüksekdağ, M3 Erkekler kategorisinde ise bir numara Nimet Alp Memiş, ikinci Asillik Ataman, üçüncü Yusuf Yiğit Polat, M3 Kızlar kategorisinde bir numara Kraliçe Aktürk, ikinci Sıla Düzlük ve üçüncü üstelik Zeynep Öney oldu.

Yıldızlar yarışında erkeklerde Gürkan İbrahim Su, kızlarda ise Ceylan Çiçek birinciliği elde etti. Organize, hediye töreni ile sona erdi.

Share: