TRT spikerinin “Atatürk bizi ümmet olmaktan çıkardı” sözleri reaksiyon toplamıştı, Ümit Özdağ’dan tebrik geldi

TRT BILI spikeri Bahir Çıpa’in 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı günü anne olgun bültenini aktardıktan sonraları önündeki notlardan okuyarak seyirciye aktardığı sözler yayına adeta nitelik vurdu.

“BİZİ ÜMMET OLMAKTAN ÇIKARDI”

Spiker Bahir Çipo, Atatürk ve silah arkadaşlarını andığı tam, “Bizi ümmet olmaktan çıkarıp can olma bilincini, Cumhuriyet Altını aydınlığını ilmini bergüzar fail Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü ve tamlık şehitlerimizi birlik ve utanmak ile anarken. Cumhuriyeti zihninde ve kalbi yaşatan bu iri ihtişam iri ulus, Atatürk’ün kurduğu şişman Türkiye Cumhuriyeti sürgit yaşa” ifadelerini kullandı.

TEPKİLER ART ARDA

Çipo’in sözleri içtimai medyada bodur sürede gündem oldu. Toplumsal iletişim araçları kullanıcıları, ümmet kelimesinin “Müslümanlığa merbut olan, Hazreti Muhammet’in yolundan revan Müslümanların cümlesi” anlamına geldiğini ve Atatürk’ün Cumhuriyet fikri ile ümmet kelimesinin ilgisiz olduğunu savundu. Olayın arkası sıra Demir’in ekranlardan uzaklaştırıldığı iddia edildi.

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN BINDI GELDİ

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımla tartışmalara katıldı. Özdağ, “Bu konuşmayı yaptığı amacıyla cezalandırılarak ekranlardan çekilen TRT spikeri Demir’i kutluyorum. Kendisi kasıntılı Türk kadını olduğunu göstermiştir. Türkiye Cumhuriyeti Türk’ten apayrı herkes milliyetinin bilincine varmışken hala kendisinin ümmet olduğunu düşünen Türk’ün milletleşmesidir” dedi.

Share: