Turgutlu Belediyesi’nin Eğitim Merkezinde Sınava Hazırlanan 165 Öğrenci Üniversiteye Yerleşti

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Içtimai İşler Müdürlüğü’ne tutkun Yetişek Merkezi’nde (TURBEM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan 165 öğrenci, çeşitli üniversitelere yerleşti.

Uray’nin yaşama geçirdiği terbiye projelerinin başında gelen TURBEM’de YKS’ye hazırlanan 277 öğrenciden 165’i ODTÜ, Hacettepe, Ankara Üniversitesi gibi esaslı eğitim kurumlarının da aralarında bulunduğu 50 üniversitenin tıp, ülfet, diş hekimliği, mühendislik kabilinden 41 farklı bölümüne yerleşti.

Öğrencilerin başarısından kurum duyduklarını tamlayan Turgutlu Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Fırat Honaz, şunları söyledi:

“YKS’ye Terbiye Merkezimizde hazırlanan öğrencilerimiz bu sene bizleri çok gururlandırdılar. Türkiye’nin esaslı üniversiteleri ve bölümlerini kazanan öğrencilerimizi yürekten kutluyor, terbiye hayatları süresince başarılarının sürekli olmasını diliyorum. Hayallerindeki üniversiteye yerleşmelerinde şişman behre sahibi olan ailelerimiz ve Eğitim Bilimi Merkezimizin öğretmenlerine ise düzentileme ve fedakarlıkları için ayrıca teşekkürname ediyorum.”

Share: