Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 4. bacak yarışları Gönen’de başladı

Türkiye LIQUI MOLY??????? Motokros Şampiyonası’nın 4. kadem yarışları Balıkesir’in Rutubet ilçesinde yapılıyor.

Türkiye Motosiklet Federasyonunun cümbüş programında yer düzlük ve rahmetli Bağımsız Milletvekili Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Temel anısına planlı yarışlar, Nem Belediyesi Şakir Şenkalaycı Motokros Parkuru’nda başladı.

Nem Belediyesinin destekleriyle gerçekleştirilen yarışlara MX1, MX2, MX2 Junior, MX, 85cc, 65cc, 50cc, Senior ve Veteran sınıflarında 120 sporcu katılıyor.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçan, AA muhabirine, Nem’deki bu alanın federasyon kendisine yeryüzü fazla çalım duydukları parkurlardan olduğunu söyledi.

Bu bölgenin geleceğe bakım eden tıpkısı parkur olduğunu dile getiren Uçar, “Burada aileleri eliyle desteklenen yüzdelik 15’in üzerinde çocuk ve gailesiz sporcularımız, yavrularımız zat kategorilerinde milli sporcu olabilmek için hoşur yaşta pistlerdeler. Bizler bu tablodan gururluyuz. Ülkemizi motokros şampiyonalarında hile edecek ati nesilleri yetiştirmeye devam ediyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Uçar, elçi sporculara ve ailelerine, Gönenlilere bu organizasyona yıllardır süren desteklerinden kıran teşekkürname etti.

Milli sporcu Şakir Şenkalaycı ise şampiyonaya İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Antalya, Sakarya ve Bursa özellikle başlamak amacıyla birçok ilden sporcuların katıldığını bildirdi.

Şampiyona yarınki müsabakalar ve dürü töreninin peşi sıra sona erecek.Share: