Türkiye’nin konuştuğu Toplama Muhammet’ten sevindiren bilgelik! Sağlıklı bire bir şekilde kilo alıyor

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki gübür evden kurtarıldıktan sonra AÜ Hastanesi’nde tedavi gören Cem Muhammet A.’nın (9)son durumuyla ilgilendiren vukuf verdi.

“KİLO ALIMI İSTEDİĞİMİZ GİBİ”

Muhammet’in gayet dolgunca olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Özkan, “Bütün çabalar sonucunu verdi. Esenlik adına hiçbir sıkıntısı yok. Kalorileri kısıtlanmış ama gelen bilcümle tabağı sonuç noktasına büyüklüğünde tüketiyor. Kilogram alımı istediğimiz gibi, bundan sonra kalpte, böbrekte, karaciğerde her sıkıntısı bulunmayan. Esenlikle ilgilendiren hiçbir sıkıntımız namevcut ama hala meydanlık açıklık izlem etmemiz gerekiyor, zira filhakika gelişme geriliği var, onu dahi kolaylıkla aşmasını beklemiyoruz” dedi.

“20 KİLOYA ULAŞTI”

Yeryüzü nazik sıkıntının psikiyatrik gözlem olduğunu belirten Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Psikiyatrik gözlemi bile çok kesif olmakla bu arada yeniden devam edecek, galiba gelecek ortamında makul tıpkısı zamanda taburcu edeceğiz. Taburcu girmek amacıyla birlik antlaşma söyleyemiyorum. Bu yavru anlaşılan önce etapta cesamet denetimine geçeceği üzere, orada makul tıpkı düz hazırlanıyor. O düz üzere haber bekliyoruz. İlk geldiğinde 17 kiloydu, şu anda 20’ye yaklaştı. Taburcu olduktan sonradan da tabii çokça kalın göreceğiz. Büyüklük muhakkak kim makul benzeri müstevi hazırlayacaktır. Akıllıca ortamda kendini güvende hissetmesi, hem bedensel hem psikiyatri sağlığını strateji etmeye devam edeceğiz” diyerek konuştu.Share: