Tüvana istihdamına BEBKA ve ESO katkısı

Eskişehir Uran Odası ESO Akdemi vasıtasıyla gerçekleştirilen ‘CNC Tezgah Operatörlüğü’ eğitimi hakkında konuşan ESO Umumi Heyet Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Eskişehir sanayisinin murat ettiği kalifiyede eş kaynağını desteklemek ve endüstriye kazandırmak amacıyla çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) desteği ile Eskişehir Uran Odası ESO Akdemi marifetiyle ‘CNC Tezgah Operatörlüğü’ eğitimi gerçekleştirildi. 2 ay süresince bütün 364 saat eğitim bilimi kayran gençlerin istihdam edilebilirlikleri artırılarak iz sahibi olmaları sağlandı.

“imdi gencimizi iş sahibi yazmak bildirme balaban hedefimiz”

Haziran 13 ve 19 Ağustos arasında ESO Akademi’de ücretsiz eğitim bilimi kayran 18-35 yaş arası gençlerin sertifikaları planlı törenle kendilerine ikram edildi. ESO Akademi’de gerçekleştirilen eğitimler üzerine hikmet veren ESO Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Eskişehir sanayisinin kâm ettiği niteliklerde ve kalifiyede adam kaynağını beslemek ve endüstriye kazandırmak amacıyla çalışmalarımız sürüyor. Bu çerçevesinde kalkınma ajansımız BEBKA eliyle İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Bilimi Kursları ESO Akademi’de hayata geçirildi. artık gencimizi hisse senedi sahibi beğenmek yeryüzü nazik hedefimiz. BEBKA ile olan analog çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

“Destek ve eğitim bilimi programlarını hayata geçiriyoruz”

Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı koordinasyonunda faaliyetlerini sürdüren BEBKA Genel Sekreteri Doç. Dr. M. Anlaklı Durak ise yaptığı değerlendirmede, “Gençlerimizin istihdam edilmesini, tıpkı iz sahibi olmalarını önemsiyoruz. 2022-23 yıllarını Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğümüz ‘genç istihdamı’ yılları ilan etti. Bu çerçevede bindi ve eğitim programlarını hayata geçiriyoruz. İstihdam Garantili Mesleksel Eğitim Kurslarımız çerçevesinde ESO Akademi’de CNC tezgah operatörlüğü eğitimi alarak bire bir çığır sahibi oldular. Gençlerimizi kutlarız” diye niteleyerek konuştu. – ESKİŞEHİR

Share: