Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yiğit’ten, yıldırı eylemlerinin arkasındaki siyasal parti iddiası

Dava Ocakları Eğitim Bilimi ve Ekin Vakfı Umumi Başkanı Ahmet Kahraman Yıldırım, “Üniversitede yaşanan bilcümle terör eylemlerine ve yıldırı propagandalarına baktığımız ant bunların arkasında hepsinin CHP’nin olduğunu görüyoruz” dedi.

Dava Ocakları Terbiye ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Alp Sebep, Tokat’ta planlı programda idealist gençler ve partililerle biraya geldi. Programın küşat konuşmasını işleyen MHP Tokat Mebus Yücel Endişe, 4 Eylül’de MHP Umumi Başkanı Kerem Bahçeli marifetiyle Sivas’ta startı verilecek olan “2023’e Makul: Aday Belli, Karar Kemiksiz” mitingine özen çekerek, “Cumhuriyetin 100. yılına akilane ilerlerken Türkiye’nin tekrar aynı beka mücadelesini hücrelerine kadar hissettiği şu günlerde dört Eylül’dahi Sivas’tan başlamış olan İstiklal mücadelemizin altına atık kamu imzaların zaman de bizim üzere namusumuzun ayrılmaz benzeri parçası olduğunu, liderimizin eşiğinde haykırmak üzere ve 100 sene sonra ayrımsız ruhla, bire bir fıtratla, ayrımsız heyecanla kaldığımız yerden İstiklal mücadelesi meşalesini yakmak üzere yollara düşeceğiz” dedi.

“Türk milliyetçileri açısından de haddinden fazla oylumlu bir döneme girilmiştir”

Sevgili Ocakları Terbiye ve Firez Vakfı Umumi Başkanı Ahmet Alp Yıldırım ise konuşmasında Topluluk İttifakı’na değinerek, “Devletimizin mevrut olduğu yasakçı bilcümle ulusalcı, ülkücü hareketin mensuplarını gururlandırmaktadır. Hamdolsun ki Türkiye açısından oylumlu tıpkı dönüm noktasına geçilmiştir. Hem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin uygulamaya konulması, hem Topluluk İttifakı’nın kurulmuş olması Türkiye açısından çok balaban tıpkı dönüm noktası olmuştur. ve Türk milliyetçileri açısından üstelik çokça majör tıpkısı döneme girilmiştir. Hamdolsun kim zaman devletimizin mevrut olduğu yasakçı hepimizi gururlandırmaktadır. O yüzden 2023 seçimlerinin hem adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığını bir numara turda büyük tıpkı farkla kazanması, hem bile Ulusalcı Akıntı Partisi’nin meclisteki temsiliyetinin arttırılması üzere bu seçimleri haddinden fazla önemsiyoruz. Zaman Ulusalcı Akım Partisi Topluluk İttifakı’yla bu arada birçok hayalini ve idealini gerçekleştirebilme imkanı bulmuştur” dedi.

Üniversitelerde yaşanan terör eylemlerinin arkasında CHP’nin olduğu iddiası

Saika, muhalefetin içerisinde ergin olduğu durumun bulut donör olduğunu rapor ederek, “Üniversitede yaşanan hep terör eylemlerine ve yıldırı propagandalarına baktığımız antlaşma bunların arkasında hepsinin CHP’nin olduğunu görüyoruz. Zaman tığ bunların hepsini bire bir anlatım haline getirdik. Üniversiteleri deşelemek isteyen, gençlerimizi körüklemek isteyen, herhangi bir tip milli manevi değerlerimize atılım yapılmasının arkasında bu ittifakın olduğunu soldurmak bizleri olağandan endişelendirmektedir. O yüzden Türk gençliği bu anlamda kararını net bire bir şekilde vermiş ve Cumhur İttifakı üzerine oydaş olmuştur. Yapılan biraz araştırmayı incelediğimiz ant geçtiğimiz günlerde üste önemli ayrımsız televizyon kanalında çok koca tıpkı gazeteci bu sormaca sonuçlarını açıkladı. Yapılan çalışmalara bakarak ilk kez düşünce kullanacak olan tahminî 6,5-7 milyonluk canlı seçmenimizin yüzdelik 35’i kendisini idealist yerine tanımlıyor. Hamdolsun kim bu liderimiz Sayın Heybet Bahçeli beyefendinin ve bütün ülküdaşlarımızın özverisi çalışmasıyla bugün meydana gelmiştik. Daha Çok aileler getirip çocuklarını sav ocaklarını Sorun Ocaklarına can etmektedir” diye niteleyerek konuştu. – TOKATShare: