Üretimlik üzere ortaöğretim: 77 okulun spor malzemeleri bu okulda yapılıyor

Üretimevi üzere lise: 77 okulun spor malzemeleri bu okulda yapılıyor

BİNGÖL – Adeta bire bir üretimlik kadar etkin Bingöl Mesleki ve Maharet Küçük Asya Lisesinin öğrencileri, Bingöl ve Tunceli’deki toplanmış 77 okulun spor malzemelerini hazırlayarak hem öğreniyor hem da harçlıklarını çıkartıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı beyninde yapılan protokolle, okulların ara sıra ihtiyaçları imdi meslek lisesi öğrencileri vasıtasıyla karşılanıyor. Hem daha az maliyet hem dahi öğrencilerin ahali becerilerinin henüz aşkın gelişmesine olanak sağlayıcı proje sayesinde öğrenciler dahi harçlıklarını çıkartmış oluyor. Bu çerçevede Bingöl Mesleki ve Maharet Anadolu Lisesi, Bingöl ve Tunceli’deki 39 okula basket potası, 38 okula ise masa tenisi masası yapımına başladı. Piyasaya bakarak daha ucuza mal ettikleri ürünleri okullara yetiştirmenin gayreti içerisinde olan lise adeta ayrımsız üretimevi üzere çalışıyor.

Yapılan icraat ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Ahmet Aşari, “Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü ile yaptığımız protokolde Bingöl ve Tunceli’da 39 şerha okulun basketbol potalarını ile 38 okulun masa topu masalarının üretimlerini yapıyoruz. Bu sayede öğrencilerimizin umum becerisi daha çok ümranlı olmakla gelişigüzel harçlıklarını de çıkarmış oluyor. Ev bütçesine katkıda bulunmuş oluyorlar. Bizler Bingöl’ün alelhusus maden ve möble sektöründeki bir nice alanda öğrencileri yetiştirip uzaklık öge ihtiyaçlarını karşılamış oluyoruz. Öğrencilerimiz, buradan çıkışlı olduktan sonraları sanayide düzgün ayrımsız şekilde işbaşı eğitimlerini aldıktan sonra istihdam ediliyor” dedi.

“Amacım kendi işimin sahibi girmek”

Bingöl Patika Lisesi Eroin Bölümü öğrencilerinden Emirhan Kuyuldar, “Hem okulumu okuyorum hem üstelik aileme apotr oluyorum. Kendi harçlığımı çıkarıyorum. Amacım gitgide öz mesleğimi elime alabilmek ve kimseye eksikli olmamak. Öz işimin sahibi görünmek istiyorum, hayallerim o yönde. Okulumuzda hayatiyet, mobilya, araba kabilinden bir nice büro var. Ego metal bölümü öğrencisiyim. Zira bu bölümün benim amacıyla elan iyi olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Share: