UZATMALI ÇAVUŞ FATİH KALKAN, OSMANİYE’DE TOPRAĞA VERİLDİ

IRAK’ın kuzeyinde devam eden Pençe Kilit Operasyonu’nda teröristlerle sâdır çatışmada şehit olan Uzatmalı Çavuş Fatih Koruyucu, memleketi Osmaniye’de akıbet yolculuğuna uğurlandı.

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, kontrol-tarama faaliyeti sırasında PKK’lı teröristlerle sâdır çatışmada yaralanan Uzman Çavuş Fatih Koruyucu, tedavi gördüğü hastanede martir oldu. Kalkan’ın tanıklık haberi, Osmaniye Garnizon Başbuğ Yardımcısı Kaymakam İlkay Gül aracılığıyla Mareşal Fevzi Yararlanmak Mahallesi’ndeki eşi Gül Koruyucu’a ulaştı. Koruyucu’ın 3 maaş Yaren isminde çocuğu olduğu, temel-babasının ise Malatya’da yaşadığı öğrenildi. Şehadet haberinin ardından Koruyucu’ın evine Türk bayrağı asıldı.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Şehit Fatih Kalkan’ın cenazesi öğle saatlerinde helallik darılmak amacıyla Müşir Fevzi Idrak Etmek Mahallesi’nde ailesinin yaşadığı eve getirildi. Kalkan’ın Türk bayrağına sarılı tabutunu gören babası Yusuf Kalkan ve eşi Gül Kalkan ile kardeşleri ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şehidin cenazesi elan sonradan törenin yapılacağı Çağcıl Bamyatarlası Camii önündeki alana götürüldü. Törene, Ev ve Sosyal Hizmetler Nazır Yardımcısı İsmail Ergüneş, Ilbay Erdinç Yılmaz, 39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanı Liva Melik Konservatör, Belediye Reisi Haysiyet Karaca, askeri ve mülki erkan ile şehidin yakınları ve çok sayıda yurttaş katıldı. İkindi namazının peşi sıra kılınan cenaze namazı sonrası şehit Kalkan’ın cenazesi, götürüldüğü Osmaniye Şehitliği’nde gözyaşları ortada toprağa verildi.Share: