Vali Kızılkaya’dan Çaltılı çiftçilere sefer müjdesi

Bilecik’in Söğüt ilçesine ilişkin olan ve ‘Marmaranın Epey Antalya’sı’ diyerek adlandırılan Çalı Köyü’nü ülfet fail Vali Dr. Eksiksizlik Kızılkaya, çiftçilere sefer müjdesi verdi.

Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri hazırlıkları üzere Söğüt’e giden Vali Dr. Eksiksizlik Kızılkaya, önceki evvel Söğütlü çiftçiler tarafından kurulan pazara uğrayarak, burada üreticilerle ve esnafla dostane etti. Elan sonra Çaltı Köyü’ne geçen Vali Kızılkaya, burada bile seralara giden defa güzergahı üstünde incelemelerde bulunarak üreticilerin iştiyak ve taleplerini dinledi.

“Çiftçilerimiz henüz metin yollarda yaz, şita demeden seralarına ferah ferah ulaşabilecek”

Peşi Sıra karye meydanında vatandaşlarla ayrımsız araya gelerek kardeşçe fail Ilbay Kızılkaya, yaptığı açıklamada; “Bilecik’imizde zirai istihsal anlamında balaban benzeri noktada olan ve bölgemizin Antalya’sı olarak anlatım edilen Çalı Köyü’müzde seracılarımızla, çiftçilerimiz ve köy sakinlerimizle tıpkısı araya gelerek hem kardeş kardeş ettik hem dahi taleplerine kulak verdik. Andıran zamanda Diken Köyü’müzde hemşerilerimizin erişim refahını yükseltecek olan asfaltlama işlemine başlayacağız. Böylece çiftçilerimiz daha mıhlı yollarda yaz, şita demeden seralarına ferah ferah ulaşabilecek. Sizler kâfi ki üretin, devletimiz sürekli üreticisinin yanındadır” dedi. – BİLECİK

Share: