Van haberi! Şimal Makedonya Cumhuriyeti’nden Saray Belediyesi’ne Musahabe

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Himmet ve Toplumsal Politikalar Nazır Yardımcısı Enver Hüseyin ve Yıldız Makedonya Cumhuriyeti Radoviş Belediye Sedir Üyesi Enis Ömer, Tekirdağ programı kapsamında Saray Belediyesi’ne incelik ziyaretinde bulundu.

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Iş ve Sosyal Politikalar Icra Vekili Yardımcısı Enver Hüseyin ve Şimal Makedonya Cumhuriyeti Radoviş Şehremaneti Meclis Üyesi Enis Ömer, Saray Belediyesi’ni konuşma etti. Ziyarette Saray Belediye Başbuğ Yardımcısı Birdal Gökdağ, Komutan yardımcıları Fuat Ünal ve Ahmet Yığın, CHP Saray Uray Meclis Üyesi Sait Nayir, Saray Belediyesi Firez ve Toplumsal İşler Müdürü Arif Naci Öngören ve Saray Belediyesi Proje ve Aut İlişkiler Sorumlusu ve CHP Balkan Masası Temsilcisi Günal Yılmaz yer aldı.

“SARAY BELEDİYESİ İLE İŞTİP BELEDİYESİ ARASINDA CÖMERT BELEDİYE ANLAŞMASI İÇİN BİR ADIM ATALIM DEDİK”

Ziyaret üzerine açıklamada mevcut Şimal Makedonya Cumhuriyeti Düzentileme ve Sosyal Politikalar Nazır Yardımcısı Enver Hüseyin, “Makamın dekorasyonunun ağız ağıza ahşap ve doğal olması çokça fena hâlde. Buraları anımsatıyor. Saray Belediyesi ile İştip Belediyesi arasında cömert şehremaneti anlaşması için bir girişim atalım dedik. Bunu aynı resmileştirelim, ondan sonraları iki uray ortada gelişim birlikleri devam edecek. Saray Belediyesi’ne misafirperverliği amacıyla haddinden fazla teşekkürname ederiz. Saray Uray Başkanımız Özgen Erkiş’i ve ekibini Makedonya’ya bekleriz” dedi.

ATATÜRK PORTRESİ BERGÜZAR ETTİLER

Nazik davetleri için Icra Vekili Yardımcısı Enver’e teşekkürname eden Saray Belediye Komutan yardımcıları Birdal Gökdağ ve Fuat Ünal dahi günün anısına hususi kendisine tasarlanan Atatürk portresini Yıldız Makedonya Cumhuriyeti Say ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Hüseyin Enver’e ihsan etti. Vekil Yardımcısı Hüseyin Enver ve Radoviş Belediye Divan Üyesi Enis Ömer bile Birdal Gökdağ ve Fuat Ünal’a anadan görme tatlılarını ikram etti.

Mülakat günün anısına dolgun foto çekimiyle serencam buldu.

Share: