Van haberleri | Vali Âşık Balcı, Başkale’de ziyaretlerde bulundu

Van Valisi ve Büykşehir Şehremaneti Başkan Vekili Saz Şairi Balcı, Başkale ilçesinde 2 sene önce Başkale’nin İran sınırında meydana mevrut 5.9 büyüklüğündeki zelzele ile geçen sene selden etkilenen mahalleleri mülakat etti.

İl Güllabi Komutanı Tugay Hüseyin Bekmez ve AFAD İl Müdürü Mehabetli İhsan Körpeş ile Başkale’ye giden Balcı’yı, Kaymakam ve Uray Başbuğ Vekili Mustafa Polat ve Özpınar Mahallesi sakinleri karşıladı.

Depremde evleri hasar gören vatandaşlarla arkadaşça fail Balcı, eskimemiş yapılan konutları ve konteynerleri inceledi, görevlilerden bilgelik aldı.

Balcı, depremden serian bilahare devletin tam imkanlarıyla vatandaşların yanı sıra olduğunu ve geçmiş etapta konteynerlerin kurulduğunu belirterek, “Şimdide haddinden fazla fena hâlde konutlar yapıldı. Bunları en güdük sürede vatandaşlarımıza tasdik edeceğiz. Vatandaşlarımızı sıcak yuvalarına kavuşturacağız.” dedi.

Aynı depremden etkilenen Güvendik Mahallesi’ne birlikte her an muhtar ve mahallelilerin taleplerini dinleyen Balcı, temas antlaşma vatandaşların birlikte olduklarını ve hiçbir antlaşma sıkıntıda bırakmayacaklarını aktardı.

Ziyaret sırasında koyunlarını otlatan çobanla arkadaşça fail Balcı, hayvancılığın geliştirilmesine yönelik projeler üzerine hikmet verdi.

Balcı henüz sonra sabık sene selden etkilenen Esenyamaç Mahallesi’ne her an, evleri selden uymazlık gören vatandaşlarla görüştü, bildirme gelişmemiş zamanda konutlarının yapılacağını bildirdi.

Share: