Vekil Kirişci, ısıdam hava balonu ile uçtu

TARIM ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, Kapadokya bölgesinde sıcak albeni balonu ile uçtu.

Sabah saatlerinde eşi Hanife Kirişci ile ile gelişigüzel Nevşehir merkeze sınırlı Göreme beldesindeki sıcak gelgel balonu kalkış alanına gelen Tarım ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, tıpkı süre ısıdam çekicilik balonunun uçuşa hazırlanmasına müteveccih çalışmaları izledi. Burada gazetecilerle kardeşçe birlikte eden Icra Vekili Kirişçi, Kapadokya bölgesinde turizmin çeşitliliğinin artırılması gerektiğini belirterek, “Bu bölgenin ihtimal dahi sunu kebir yeri, çeşitliliği. Bunu balonlar yardımıyla sağlamış olması. Bence çokça kıymetli bire bir husus. İşte gastronomi diyoruz, bu tür uçuşlar diyoruz. Ayrımsız zamanda bölgede bilgili olan kumkuma işleri, bunlar de domestik ecnebi turistlerin ilgisini çekici tıpkısı bahis. Yani bu yönü bakımından birlikte ihtimal daha de çeşitlendirmek lazım. Acemi Ürgüp ilçesindeki Bağbozumu Festivali mesela, o manada bu bölgeye aynı faaliyet sağlıyor. Bunların sayısını artırmak lazım ve böylecene birlikte mevrut turistin zamanını daha fena hâlde, daha etkili aynı şekilde geçirmesini keşfetmek gerekir diye niteleyerek düşünüyorum” dedi.

Kapadokya’de 27 firmaya ilgilendiren 156 balonunun benzeri anda havalandığını anlatan Vekil Kirişci, balonların bir nice kişiye birlikte iş imkanı sağladığını dile getirdi.

Sıcak hava balonu pervaz hazırlıklarının tamamlanmasının arkası sıra Bakan Kirişci’nin ortamında bulunduğu balon, gökyüzüne yükseldi. Nazır Kirişci Kapadokya’yı gökyüzünden izledi.

Share: