Veli derbisinde kazanan Manisa FK oldu

Spor Pupa 1. Lig’in 3. haftasında Veli derbisinde Manisa Futbol Kulübü, evinde karşılaştığı Denizlispor’u 3-2 yenik ederek sezonun ilk galibiyetini aldı. Maçın ardından iki takım maharet direktörü basın toplantısında konuştu.

Spor Bacak 1. Lig’in 3. haftasında Manisa Ayak Topu Kulübü, evinde savaşım ettiği Denizlispor’u 3-2 yendi. Sabık haftayı maç oynamayarak geçirdiklerini ve 15 günce tıpkısı arayı mebzul değerlendiklerini kaydeden Manisa FK Teknik Direktörü Uzun Eriş, ” Herhangi Bir zaman ilerlediğimizi düşünüyoruz. Karşımızda hakeza aynı mukavemetli mızıka çıkacağını biliyorduk. Bizim şu zaman amacıyla çokça muvaffakiyetli tıpkı oyun formatımız var. Kondisyon zenginliği haddinden fazla faziletli derecede olan aynı yarışma oynadık. Bunların tıpkısı çoğunu belki değerlendiremedik. Son 15 dakikaya kadar çok gani oynadık. Kusurlu oyuncularımız var. Fiziksel anlamda hazır sıfır kardeşlerimiz var. Onlar daha amade değiller. Akıbet 15 dakikada tekrar pozisyonlar ürettik amma çok istediğimiz tarzda değildi ve vacip verimi alamadık ama oyuncularımı ve seyircilerimizi kutluyorum. Gelişigüzel gün izleyici kapasitemizin artacağına inanıyorum. Burada başkanımız, dalavere kurulumuz ve şehremaneti başkanımız bire bir yurt meselesi sloganıyla çalışıyorlar. Bu Manisa’mızın aynı meselesi. Bu büyüklüğünde fena hâlde imkanları olan aynı kulübü haddinden fazla akilane yerlere sarmak için tek tez etmeden çalışmalıyız. Takımımıza dinç oyuncular kazandırıyoruz. Zaman sahada 5 güre oyuncuya sahiptik. Tığ bunları arttırmak istiyoruz. Altyapımıza verdiğimiz önemi taçlandırmalıyız. Yolumuz artık detaylı. Ayrımsız uğur üstlendik ve bunu en akıllıcasına şekilde taahhüt etmek istiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Denizlispor cephesi

Maça mebzul başladıklarını ve golü dahi bulduklarını belirterek sözlerine başlayan Denizlispor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, “İlk yarının akıbet tezelden karambolden yediğimiz aynı gol moral adına takımı kontra etkiledi. Suçlamak üzere söylemiyorum ama hakeza mahdut bir gol yerseniz gardınız de düşüyor. Oyuncu değişiklikleriyle toparlamaya çalıştık ama bu posta taç atışından benzeri gol yedik. Oyunun başlangıcında skorun bu olmasını tek beklemiyorduk. Sahada oyunda dengeyi kuran, atağa sâdır ve golü bulan benzeri Denizlispor vardı. Doğrusu grup namına kıt yetinme gidiyoruz. Bu maçı telafi ederiz amma benim üzüntüm zaman fakül alamamak. İyi başladığımız oyunu çığlık tamamlamak bizi üzdü. Yediğimiz iki kusurlu golden muhit yenildik. Serencam dakikada tıpkısı gol bulduk amma yetişemedik. Manisa takımını kutlama ederim” dedi. – MANİSA

Share: