Veysel Eroğlu’ndan Komutan Büyükkıç’a ziyaret

Kayseri Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç, bire bir sekans görüşme çerçevesinde kente mevrut esbak gün Orman ve Su İşleri Bakanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile makamında tıpkısı araya geldi. Eroğlu’nun Başbuğ Büyükkılıç’ı ziyaretine YANLIŞSIZ Fırka Kayseri Mebus İsmail Tamer birlikte zevcelik etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2011-2018 yılları beyninde Orman ve Su İşleri Bakanlığı görevini tay tay arabası Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nu Büyükşehir Belediyesi Reislik girişinde karşıladı. Büyükkılıç, Eroğlu ve YANLIŞSIZ Tümen Kayseri Mebus İsmail Tamer ile Büyükşehir Belediyesi önünde bire bir süre görüşerek, andaç fotoğrafı çektirdi.

Riyaset makamında gerçekleşen görüşmede Başbuğ Büyükkılıç, “Sayın Bakanımıza tatlıca geldiniz diyorum. Gerek Büyükşehir Belediyesi’ndeki bürokratlığı döneminde, gerekse henüz sonraki süreçte bakanlıkları boyutunda her devir şehrimizle, ülkemizle ait emeğini esirgemeyen ölçüm ettiğimiz tıpkısı bakanımızdır. Kayseri’mizde sizi görmekten değer duyuyoruz” dedi.

Önceki dönem Orman ve Akarsu İşleri Bakanı ve Afyonkarahisar Mebus Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise ziyarette yaptığı konuşmada, “Yıllar geçmiş tanıdığımız, dostluğumuz olan benzeri başkanımız, hele daha ilk belediye başkanlığı, hem dahi milletvekilliği döneminden beri hele köklerden gelen aynı başkanımız, kendisini çok seviyoruz. Kayseri’ye alın de ayrı ayrımsız arzu bağım var. Hem Valimizi ülfet ettik, hem da Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız dostumuzu müzakere etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek konuştu.

Başkan Büyükkılıç’ın Kayseri’ye şişman hizmetler yaptığını tamlayan Eroğlu, “Başkanımız, elan evvel belediye başkanlığı, milletvekilliği zamanında ve demincek Büyükşehir Belediyesi başkanlığı bir zamanlar Kayseri’ye iri hizmetler yaptı, kendisini bu yönden tebrik ediyorum. Bakanlığımız döneminde Kayseri’ye bire bir imtiyaz yaptık, hem barajlar, hem göletler hem üstelik sulama tesisleri kadar hele en büyük melodi duyduğum Sultan Sazlığı’nı istirdat projesi önemliydi. 11 baraj, 6 gölet düz yazı etmişiz, 444 bin dekar araziyi sulamaya açmışız, Kayseri’üstelik ağaçlandırma konusunda iri seferberlik yaptık. 100 milyondan çok fidanı toprakla buluşturduk” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç’ın Kayseri’ye yaptığı hizmetlerle Kayseri’nin henüz da geliştiği ve büyüdüğünü ifade fail Eroğlu, Komutan Büyükkılıç’a teşekkürlerini iletti. Eroğlu, “Memduh Başkanım çokça güzel hizmetler yaptı. Bunu görüyoruz. Şehir haddinden fazla gelişti. Gecekondusu sıfır kıymetli şehirlerden birisi Kayseri’dir. Bu bitmeme ediyor filhakika. Zorlu yollar yapıldı. Kayseri’miz âdeta çokça büyüdü ve gelişti” dedi.

Eroğlu, Kayseri’nin Anadolu’da parlayan tıpkısı talih olduğunu vurgulayarak, “Kayseri’ye özge milletvekillerimiz ile bakım etmenin gayretleri içerisindeyiz. Kayseri’miz çok gelişti elan da gelişecek. Anadolu’nun ortasında projektör yıldızıdır Kayseri. Sanayisiyle, ticaretiyle, epey hava duyduğumuz ilimiz. Büyükşehir Uray Başkanımıza, zer kardeşime teşekkür ediyorum yaptığı şişman hizmetlerden dünya, etraflı yıllardan beri hizmete adanmış ayrımsız hayat. Maşallah dallı güllü bire bir şekilde çalışmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç ise, Eroğlu’na teşekkür ederek, “Cumhurbaşkanımız ilkin doğmak amacıyla emeğe sabık herkese ayrı ayrı teşekkürname ediyorum. Tekrardan alımlı çalımlı geldiniz” dedi.

Komutan Büyükkılıç, Eroğlu’na günün anısına KAYMEK kursiyerleri vasıtasıyla hazırlanan umum emeği, göz nuru sergi seccade ödül etti. – KAYSERİ

Share: