YANLIŞSIZ Öğür Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Lahut Aydınlık, gündemi değerlendirdi

DÜRÜST Tümen Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Kutsal Okumuş, planlı basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu.

Partinin devlet binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vazıh, 1 Ilkgüz Acun Hazar Günü’nün bütün dünyaya hazar, varlık ve sağlık getirmesini diledi.

İl başkanlığı yerine 18 Haziran 2023 seçimlerine müteveccih çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Vazıh, geçen ay 4 tarz ilçeye tutkun rustik mahalleleri gezdiklerini, tıpkısı araya geldikleri vatandaşların sav ve taleplerini dinlediklerini aktardı.

Işıklı, DÜRÜST Öğür iktidarları döneminde Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kıvrılma niteliğinde yüzlerce başarıya imza atıldığına meni etti.

HDP Ekip Başkanvekili Meral Danış Beştaş’ın partilerine müteveccih sözlerini eleştiren Görgülü, “Sayın Beştaş’ın açıklamasındaki dayanağı CHP ile alay malay yürüttükleri intihap stratejisi ve birliktelikten kaynaklanıyor. Ayrımsız Diyarbakırlı adına HDP’nin Diyarbakır’üstelik dinç vatandaşlarla ilgili en ufak bire bir söylemini bugüne büyüklüğünde duymadım.” dedi.

Turizmde gaye 1 milyon

Kültürlü, kentin alelhusus çöz turizmde tehlikeli bir iş gösterdiğini dile getirerek, önceki 8 maaş sürede yaklaşık 600 bin turistin Diyarbakır’da ağırlandığını tabir etti.

Ekim ayında Uğur ilçesinde düzenlenecek “Ekin Yolu Festivali”ne değinen Işıklı, bu sene dahi düzenleyecekleri farklı etkinliklerle kentin çok sayıda turiste familya sahipliği yapacağını söyledi.

Ziyalı, Diyarbakır’ın şu anki sunu balaban zenginliğinin geçim ortamı olduğunu anlatarak, “Bu sağlık ortamı hepimizin ortak mirası, hepimizin ayn bebeği. Bütün Diyarbakırlıların bu yaşayış ortamını desteklemesini bekliyoruz.” diyerek konuştu.

İlk hedeflerinin Diyarbakır- Batman arası sefer eden raybüsün Ergani’ye büyüklüğünde gitmesi ve arkası sıra de raybüslerin kent zarfında kullanabileceği duraklar yapmak olduğunu dile getiren Aydın, bunun için görüşmelerinin bitmeme ettiğini aktardı.

Toplantıda, sakat SELIM Fırka Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akaret üstelik danışma yaptı.

Share: