YANLIŞSIZ Parti’li Aydemir: “Gündemimizde ulus var, milletin refahı var”

DOĞRU Tümen Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, altılı ganyan masanın gündeminde cumhur reisi adayı ve nezaret paylaşımının olduğunu anlatım ederek, “Bizim gündemimizde kavim var, milletin refahı var. Bunlarda ise apayrı bire bir hal var.” dedi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, DÜRÜST Öğür’nin ayrım yapmadan toplumun gelişigüzel kesimini muhasır bire bir siyasi tatlılıkla akım ettiğini söyledi.

CHP’li belediyelerin, evlerine savuşturmak götürenleri işten attığını tamlayan Aydemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın zamanda yaptığı aynı açıklamayla belediyelerden atık çalışanlara müjde verdiğini anımsattı.

SELIM Parti’nin unsur sayısının arttığına dikkati çekici Aydemir, “Bilcümle partilerin uzuv sayısından 4,5 tekmil fazla üye sayımız var. 11 milyon 250 bine yakın üye sayısı. Dile kıytırık; Türk siyasa tarihinde zirvedir, çıtadır. Bunu oturmak seçme siyasi yapının karı değildir.” diyerek konuştu.

Cumhur İttifakı’nın adayının mahsus olduğunu, altılı ganyan masanın ise hem adayı belirlemediğini hem bile bakanlıkları paylaşmayı konuştuğunu ve konuşacağını anlatan Aydemir, “Bizim gündemimizde kavim var, milletin refahı var. Bunlarda ise bambaşka ayrımsız çözme var.” ifadesini kullandı.

Aydemir, Türk kavramının, ülkeye mensubiyet duyan herkesi içinde barındırdığını vurgulayarak, “Kafaları, zihinleri ırkçılıkla şekillendiği üzere Türk’ü dahi soy bağlamında düşünüyorlar. Oysaki Türk, bire bir milleti ifade haysiyet. Nedir bu rahatsızlığınız? Bu masa böylesine düşük, zelil bire bir masa. Aynı tarafta milleti kucaklayan tığ, sair tarafta millete savaş açan benzeri yapı.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: