YANLIŞSIZ Tümen Umumi Başkanvekili Sebep: “Zaman ne eyvah kim adaletli olmayan, adı konmayan ayrımsız çarpışma var”

DOĞRU Parti Umumi Başkanvekili Yıldırım: “Zaman ne efsus ki adaletli sıfır, adı konmayan tıpkı cenk var”

ERZİNCAN – Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı Açılışı ve Arsıulusal Türk Dünyası Sempozyumunda konuşan YANLIŞSIZ Tümen Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Zaman ne efsus ki adil olmayan, adı konmayan bire bir kavga var” dedi.

Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi Salonunda gerçekleşen programda mütekellim Yıldırım, “Dünyanın sunu iri bina örgütü Birleşmiş Milletlerin baştan yapılanması amacıyla kolları sıvamak gerekiyor. Hangi büyüklüğünde geç kalırsak o kadar yabanlık daha aşkın değer ödeyecek. Bugün ne yazık kim adil olmayan, adı konmayan ayrımsız kavga var. Rezerv paraların zırh namına kullanıldığı ve keyfi direkt savaşların değil metanet savaşlarının yürüdüğü, arsıulusal sularda mümasil ekonomi bölgelerde ülkelerin hak ve menfaatlerine ayn dikildiği benzeri dünyadan bahsediyoruz. İşte bu koşullar altında Türkiye lazım 780 bin kilometre rubai vatan toprağında gerekse 462 bin kilometre kare semavi vatanda hak ve menfaatlerini katiyen ve asla vazgeçmeden kararlılıkla sürdürecektir” diye konuştu.

Binali Yıldırım, 21. yüzyılın Türkiye’nin yılı olacağını kaydederek, “21. çağ Türkiye’nin yılı olacaktır. Türklüğün yüzyılı olacaktır. Zaman Erzincan’da gerçekleştirdiğimiz bu arsıulusal bilgi şöleni kullanılmamış yüzyılın habercisidir. Dilini koruyamayan egemenliğini koruyamaz. Hepimiz Türk’üz. Ama birbirimizle hangi eyvah ki ayrıksı ayrımsız lisanla iletişim kuruyoruz. O halde yapmamız gereken geçmiş iş çevirici birliğini icat etmek olmalıdır. Alfabe birliğini keşfetmek olmalıdır. Çağ birliğini nail olmak olmalıdır. Türk kuma paydasında tarihimizi gözden geçirmek mecburiyetindeyiz.” dedi.

Share: