Yannick Bolasie: “Çaykur Rizespor Süper Lig’e ilişkin bir kulüptür”

– Yannick Bolasie: “Çaykur Rizespor Süper Lig’e ilgilendiren tıpkısı kulüptür”

RİZE – Çaykur Rizespor’un kudretli oyuncusu Yannick Bolasie, “Çaykur Rizespor Süper Lig’e ait tıpkı kulüptür. Biz bu yıl Süper Lig’e çıkmaya çalışıyoruz” dedi.

Çaykur Rizespor, Spor Pupa 1. Lig’in 16. haftasında 5 Mabeyin Pazartesi günü Çaykur Didi stadyumunda oynayacağı Pendikspor maçının hazırlıklarını sürdürdü. Mehmet Cengiz Tesisleri’nde Maharet Yönetmen Bülent Korkmaz yönetiminde gerçekleştirilen alıştırma öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yannick Bolasie, “Öz performansımı şöyle değerlendirebilirim. Aslında bu benim kendime güvenimle müntesip. Benim burada bulunma sebebim Rizespor’a katkıda gezmek. Şayet benim kendime güvenim olursa ve o güvenim tılsım ederse bu kulübe müfit olacağımı temas maçta gollere ve asistlere bitmeme edeceğimi düşünüyorum. Umarım şuanda gösterdiğim başarım ileriki haftalarda bitmeme kırat” şeklinde konuştu.

“Çaykur Rizespor Süper Lig’e ilgilendiren bir kulüptür”

Bu sezon Süper Lig’e çıkmak için çalıştıklarını ifade eden Bolasie, “Çaykur Rizespor Süper Lig’e ait bire bir kulüptür. Tığ bu sene Süper Lig’e çıkmaya çalışıyoruz. Şu anda bulunduğumuz 2’incilik pozisyonunda bulunmamız gerekiyor ve bunu bitmeme ettirmemiz gerekiyor. Eğer önümüzdeki maçlarda müspet sonuç alırsak tığ bu pozisyonu zaman sonuna büyüklüğünde sürdürerek Süper Lig’e geçmek istiyoruz. Bulunduğumuz pozisyonu yüklenmek üzere önümüzdeki maç tıpkı okazyon. Eğer kazanırsak rakiplerimize ‘biz bu 2’inciliğin sahibiyiz’ mesajını verebiliriz. Mesajı üstelik rahatlıkla vereceğimizi düşünüyorum. İmkansız diye niteleyerek aynı molekül yoktur. Bizim yapmamız gerekenler mahsus. Şu anda bulunduğumuz pozisyonu yakaladık. Bunu bitmeme ettirdiğimiz sürece, galibiyetlerle süslediğimiz sürece doğrusu doğal olarak bu pozisyonu korumuş olacağız ve şampiyonlukta saf namına gelmiş olacak” ifadelerini kullandı.

“Taraftarlarımızın bana olan sevgisini farkındayım”

Taraftarların namına verdiği sevginin farkında olduğunu belirten Bolasie, “Ego Rize’de bulunmaktan çok mutluyum. sevimli davranan, ahbapça davranan insanlar var. Ego çokça çok toplumsal hayatı olan biri değilim. Futbola aşığım. Futbolu bağlı olmak çokça hoşuma gidiyor. Boş zamanlarımızda üstelik restoranlara gidiyoruz, bazı bazı fasıla bulursam spaya gidiyorum. Az Buçuk daha dinlenebilmek namına gidiyorum. Taraftarlarımızın bana olan sevgisini farkındayım. Bana hem bakışlarından hem söylemlerinden anlıyorum. Burada onları onurlandırmak amacıyla varım. Umarım bundan sonraki maçlarda futbolumla onlara yapacaklarımla mutlu etmeye bitmeme edeceğim. Onların sevgisini kazanmaya bitmeme edeceğim ve hakkettiğimiz ve ilişkin olduğumuz düzlük olan süper lige onlarla beraber döneceğiz” şeklinde konuştu.

Share: