Yeniden Refah Partisi Umumi Başkanı Erbakan, Ağrı’da partisinin devlet kongresinde konuştu Açıklaması

Baştan Bol Bolamat Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Erbakan hocamız, bütün siyasal hayatı boyunca ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla savaş etti.” dedi.

Fatih Erbakan, Veca El Terbiye Müdürlüğü Salonunda planlı partisinin 2. Görgüsüz İl Kongresi’nde, babası Necmettin Erbakan gibi gelişigüzel ırktan ve değme kesimden insanın dertleriyle dertlendiklerini söyledi.

Bununla gelişigüzel hal hatırlamak üzere yola çıktıklarını tamlayan Erbakan, şöyle konuştu:

“Erbakan hocamız, bilcümle siyasal hayatı süresince ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla savaşım etti. Onun amacıyla Veca’nın Kayseri’den, Bingöl’ün Konya’dan, Diyarbakır’ın dahi Sakarya’dan ayrımsız farkı yoktu. Hatta ve hassaten Şark ve Güneydoğu Anadolu illerinin daha çok ihtiyacı olduğundan etraf politik hayatı boyunca bildirme büyük hizmetleri ve yatırımları bu bölgeye yaptı. Tanrı gani bol rahmet etsin. Cenabıhak binlerce misil razı olsun. Tafsilatlı yıllar boyunca ihmal edilmiş, üvey çocuk muamelesi görmüş illerimiz Erbakan hocamız sayımsız organizasyon kazandı. Çünkü bağlılaşım çabucak lafla olamaz. Bu sevginin hayata geçmesi için fiili kendisine çalışmalar ve girişim atmak gerekir. Erbakan hocamız, bu sevgisini lafta ve neymiş bire bir ilişik olmadığını atmış olduğu adımlarla gösterdi.”

İstanbul Sözleşmesi’nden bahseden Erbakan, şunları kaydetti:

“Avrat kadına, erkek erkeğe evliliklerin resmi ve hukuki altyapısını düşünmek üzere imzalanan bire bir sözleşmedir. Cenabıhak dulda. Bozukluk o sözleşmede ocak eş demiyor bile partnerler diyor. Sülale kayırıcı arasındaki yol değil, ebeveyn arasındaki gayret değil, illet partnerler arasındaki yol deniliyor. Çünkü partnerde eş eş olma şartı namevcut. Eş erkeğe de müşterek oluyor. Kadın kadına dahi ortak oluyor. Dünyaevi ve nikah olması araç değil. Bu Arada yaşasan de şerik oluyorsun. Eş kavramı denen bire bir deyim kullanmıyor. Aile içi çabukluk demiyor. Aile içi hüküm diyor. Hakeza ayrımsız sözleşmeyi ‘meclis çoğunluğunu elde edersem ilam etmek geçmiş işim olacak’ diyen ayrımsız altılı ganyan masadan bu ülkeye ve bu millete bir faydalı dirimsel mi Tanrı aşkına, tabii kim gelmez.”

tek liste ile gidilen seçimde bulunan komutan Okumuş Kuruş, gine başkan seçildi.

Program, Erbakan’ın partisine katılan yıpranmamış üyelere rozet takmasıyla sona erdi.Share: