Yeniden Refah Partisi Umumi Başkanı Erbakan, Osmaniye’de konuştu

Baştan Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, “Milli Düşünce ne ant geldiyse milletin yüzünü güldürmüş. Nedeniyle bugün dahi tekrar milletimizin yüzü Milli Görüşle gülecek, Yeniden Bol Bolamat Partisi’yle gülecek.” dedi.

Erbakan, kentteki tıpkısı düğün salonunda gazetecilerle bir araya geldiği programda, halkın ortamında, halkla alay malay olan ve bu çalışmaları yeryüzü enerjik şekilde sürdüren politik partinin Yeniden Zenginlik Partisi olduğunu belirtti.

Muhalefetin “6’lı Masa” toplantılarına değinen Erbakan, “Bugüne kadar 30 yol beraberce, 6 nöbet masa başında buluşmuşlar. 36 güruh yapmışlar. Bu 36 toplantının böylece birbirleriyle atışmak dışında çokça da bire bir özdek koyabildikleri bulunmayan.” ifadesini kullandı.

Erbakan, 6’lı masaya eleştirisini sürdürerek, “Toplan, ye, iç fotoğraf çektir ve dağıl. Bakın en üst ‘Gizli ortak HDP’ye vekillik vereceğiz mi vermeyeceğiz mi?’ diye birbirlerine girdiler. Benzeri tanesi ‘tabii ki verilir’ diyor, başkası diyor kim ‘hayır hakeza benzeri şey olursa biz yokuz’. Bunlardan üstelik millete aynı yarar gelmeyecek.” şeklinde konuştu.

Ekonomi yönetimini eleştirerek, Milli Görüşün daha önceki denendiğini ve başarısının görüldüğünü aktaran Erbakan, “Milli Görüşün hangi yaptığı mahsus. 54. Hükümet’in efsane hizmetleri, 1989-1994’teki söylence belediyecilik hizmetleri, 1976-1977’deki okkalı uran hamlesi… Milli Düşünce ne zaman geldiyse milletin yüzünü güldürmüş. Dolayısıyla bugün da esasen milletimizin yüzü Milli Görüşle gülecek, Yeniden Bolluk Partisi’yle gülecek.” diyerek konuştu.

Basın toplantısının ardından bazen sivil cemiyet örgütlerini müzakere eden Erbakan, elan bilahare Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen Baştan Refah Partisi Osmaniye İl Dümdüz Kongresi’ne katıldı.Share: