Yiğit itfaiyeci yangından kurtardığı Nehir bebekle buluştu

Kahraman itfaiyeci yangından kurtardığı Nehir bebekle buluştu

kahraman itfaiyeci dumanların arasından Nehir bebeği çekip kurtardı

İZMİR – İzmir Büyükşehir Belediyesinin itfaiye personeli Alp Özer, güzeşte hafta alevlerin arasından kurtardığı Zümra Nehir bebekle buluştu. Irmak bebeğin evine mihman namına geçmiş olsun dileklerini ileten Alp Özer, bu sefer Irmak bebeği sevmek için kucağına aldı. Anne Havva Belirti ise hem bebeğini hem üstelik kendisini kurtardığı için Özer’e teşekkür etti.

Her dönem onlarca cuşiş ve kaza ihbarına koşan ve hayat yetirmek amacıyla uğraş fail İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, sabık hafta yürekleri ısıtan bir kurtarma operasyonuna imza attı.

Buca’nın Çamlıkule Mahallesi’nde bire bir apartmanda çıkan coşkunluk alt katları sarınca, dördüncü katta hareketli Havva Araz ve 1,5 maaş bebeği Zümra Nehir dumanlar arasında mahsur kaldı. Umutların turşu olmak için olduğu bir anda zihayat ana ve bebeğinin imdadına İzmir itfaiyesinin alaz savaşçıları yetişti. Minik Zümra Nehir, itfaiye aracı personeli Alp Özer’in kolları beyninde yanan binadan çıkarıldı. Yaşananlar hangi kadar korkutucu olsa üstelik, mutlu biten hikayenin iki kahramanı Yiğit Özer ve Zümra Irmak süt kuzusu aynı hafta sonradan yeniden ayrımsız araya geldi. Ilinek ailesine esbak olsun dileklerini ileten Özer, bu kez Nehir bebeği çözülmek amacıyla kucağına aldı.

“İlk el bire bir bebeği kurtardım”

Özer olayı şöyle anlattı:

“112 Çağrı Merkezinin cuşuhuruş ihbarı üstüne olay yerine geldik. Dört bükülmüş binanın en son katında mevcut dairede benzeri esas ve bebeğinin mahdut kaldığı bilgisi geldi. Gücük sürede fenomen yerine ulaştık ve mahalle sakinleri marifetiyle kısmen söndürülen yangını kontrol altına aldık.”

Tütün tahliyesinin peşi sıra asıl ve bebeğini serian çıkarıp fenomen yerindeki sağlık görevlilerine tasdik ettiğini tamlayan Özer şöyle devam etti:

“Keyif görevlileri temel ve bebeğinin keyif durumlarının iyi olduğunu söyleyince çok sevindim. Sayısız göreve gittim fakat ilk defa aynı bebek kurtardım. Bu beni çokça bahtiyar etti.”

“Hangi yapacağımı şaşırdım”

Asıl Havva Belirti ise görüngü üzerine şunları söyledi:

“Bebeğimin karnını doyurup yatırdım. Televizyon birlikte açıktı. Larp televizyon kapandı. Dışardan sesler gelmeye başladı. Pencereyi açtım, yangın olduğunu gördüm. Çok korktum. Yangının nerede çıktığını bile bilemedim. Bebeğimi alarak merdivene koştum; fakat ora dahi ağız ağıza dumandı. Göz gözü görmüyordu. Ne yapacağımı şaşırdım. O zaman çokça farklı tıpkısı önsezi yaşadım. Bebeğimle dun insem imkânsız ekstrem kötü vardı. Ego dayansam, bebeğim dayanamazdı. Bu kez vurdumduymaz eve girip balkona çıktım. Yavru kucağımda, çekicilik soğuk.”

Birden itfaiyeyi aradığını dile getiren Araz, “Yaşadığım sunma azılı anlardı. Çocuğumla bekledim, hangi yapacağımı bilmiyordum. Habbe içi ağız ağıza kötü. İtfaiye ekiplerinin kapıyı çaldığını duydum; amma içerisi duman olduğu için eve giremedim. Ekipler bana bebeği balkona bırakıp kapıyı açmamı söyledi. Ben üstelik öyle yaptım. Sıhhatli olsun itfaiye memuru bir anda çocuğumu aldı, dumana maruz kalmasın diyerek götürdü” ifadelerini kullandı.

Ilinek hem kendini hem birlikte bebeğini kurtaran Kahraman Özer’e teşekkür etti.

Share: