YİK Toplantısı sonrası Fahrettin Altun’dan izahat

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında gerçekleştirilen Faziletli İstişare Kurulu (YİK) Toplantısı’na ilgilendiren açıklama fail İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ‘Asamble üyeleri, sıkı dışında Türkiye aleyhinde düzenlenen propagandalar ile bunlara alın alınacak tedbirler üstüne istişarelerde bulunmuşlardır’ dedi.

Reisicumhur Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen YİK Toplantısı sona erdi. Derinti sonrası yazılı izah özne Altun, “Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki toplantıda Kurul üyeleri, mahdut dışında ve özellikle de Avrupa’bile Türkiye aleyhinde düzenlenen propagandalar ile bunlara cebin alınacak tedbirler üstüne istişarelerde bulunmuşlardır. Kurul üyeleri, bu çerçevede Türkiye’deki ecnebi vakıfların ve bire bir kuruluşların faaliyetlerini üstelik değerlendirmişlerdir” ifadelerini kaydetti.

‘ÜYELER, AVRUPA’NIN TÜRKİYE’YE SERGİLEDİĞİ RİYAKAR TUTUMA İŞARET ETMİŞLERDİR’

Altun, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

“Türkiye demokratlık ve kalkınma yolunda duruluk bitirme ettikçe, hür adımlar attıkça, Avrupa’nın ülkemize olan düşmanlık düzeyinin bile yükseldiğine dikkati calip Kurul üyeleri, Avrupa Birliği üyelik sürecinden terörle savaş ve mülteci konularına, Avrupa’nın Türkiye’ye cebin sergilediği tutarsız, nahak yere, adaletsiz ve yalabık tutuma bel etmişlerdir.

Asamble üyeleri, Türkiye seçim sathı mailine girdikçe toplumsal medya kaynaklı dezenformasyonların ve milli birliğimizi zedelemeye dönük provokasyonların artabileceğini rapor ederek, ülkemiz ve milletimizle ilgilendiren hemen sınırlarımız içre değil yurtdışında birlikte bahir kazanacağı muhtemelen iftira kampanyalarına alın alınacak tedbirler konusunda düşün teatisinde bulunmuşlardır.

Sayın Cumhurbaşkanımız toplantıda, Avrupa’daki ülkemiz aleyhtarı politik ve sosyal alerjinin çokça derin tarihi kökleri olduğunu belirterek, Avrupa’nın etnik ve dini fanatizmini demokratlık, âdem hakları, özgürlükler gibi kavramların arkasına saklanarak sergilediğini dile getirmiştir. ‘Batının uygarlık değerleri’ diye niteleyerek eksiksiz dünyaya dayatılan ilkelerin kendi güvenlik ve refah düzeni zılgıt altına girdiğinde bizzat bu ülkeler vasıtasıyla ayaklar altına alındığını tekraren gördüklerini rapor fail Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Hak ve özgürlükler konusunda, ahbaplık devleti kılıfına sığdırılmış birçok faşist uygulamaya imza atanlar, bize alın tüm tersi ayrımsız çirkeflik içindedir. Avrupa’daki vatandaşlarımızın yeryüzü insancasına taleplerine üstelik sırtlarını dönenlerin, ülkemizde diledikleri üzere beygir koşturma taleplerinin gerisindeki niyeti biz gayet iyi biliyoruz. Bize alın öfkelerinin sebebi, içtimai ve yerey bütünlüğünü bozdukları, ululuk sistemini çökerttikleri yerlerde oynadıkları oyunu ülkemizde bile tekrarlayamamış olmalarıdır.’ değerlendirmesinde bulunmuştur.”

Toplantıda antrparantez, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Kağan Fidan’ın birlikte tıpkı sokum gerçekleştirdiği belirtildi.

Share: