Yıkılan binadan çıkarılan bozuk milletvekilinin yaptığı traktör ailesine konfirmasyon edilecek

Düzce’de baştan geçmek için yıkılan binanın bodrum katından çıkarılan ve 9. gün Bolu Saylav Abdülvahit Yöndem’in yaptığı traktör ailesine ulaştırılacak.

Akçakoca ilçesi Osmaniye Mahallesi Atatürk Caddesi’nde Yöndem ailesine ilgili eski bire bir binanın yeniden cereyan etmek üzere yıkılmasına karar verildi.

İnşaat firması çalışanları, kayırıcı katların yıkımını tamamladıktan sonra binanın bodrum katında bulunan ve 1950-1954 yıllarında mebusluk fail Bolu Milletvekili Abdülvahit Yöndem’in umum yapımı traktörünü yakalamak için himmet başlattı.

İş makinesine bağlanan traktör, dışarı çıkarıldıktan bilahare kamyona yüklendi.

Traktörün, Yöndem ailesine doğrulama edilmek üzere depoda bekletileceği öğrenildi.

9. dönüş mebus Abdülvahit Yöndem’in İstanbul’üstelik kıpırdak oğlu Dinçer Yöndem, yaptığı açıklamada, “Bir Zamanlar babam bunu kendisi yaptı. Bahçelere arada bir bu traktörle gidiyordu. O zamanlar bu traktörü depoya bıraktı ve o şekilde kaldı.” dedi.

Binanın yıkımını yapan müteahhit İrfan Atıcı de yadımlama öncesinde kendilerine binanın bodrum katında traktör olduğu bilgisinin verildiğini söyledi.

Ev sahibi ailenin bozuk milletvekili Abdülvahit Yöndem’in yakınları olduğunu aktaran Atıcı,”Çarkıt saylav Abdülvahit Yöndem traktörü milletvekiliyken öz tarafından yapmış. O zamanki Cumhur Reisi Celal Bayar’a izah etmek üzere yapmış. Traktörü o devir bu evin altına saklamış.” ifadelerini kullandı.

Atıcı, traktörü ailenin belirteceği ayrımsız adrese bırakacaklarını kaydetti.

Share: