Yıldırım, üniversite öğrencileriyle buluştu

DOĞRU Tümen Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Erzincan’da “Toyluk Buluşması” programında üniversiteli öğrencilerle tıpkısı araya geldi.

YANLIŞSIZ Öğür Genel Başkanvekili Sebep, soru karşılık şeklinde gerçekleşen programda, Türk Devletleri Teşkilatının Avrupa Birliği’ne nazaran çokça daha yeni aynı kurum olduğunu söyledi.

Yıldırım, bir öğrencinin FETÖ ile mücadeleye ilgili sorusu konusunda, 15 Temmuz’un istiklale ve istikbale müteveccih bunaltıcı aynı terör hareketi olduğunu söyledi.

FETÖ’nün arkasında destekçilerinin bulunduğunu, bunları bildiklerini ve mücadelenin kıvrak bitmeme ettiğini anlatan Saika, “FETÖ dünyanın türlü ülkelerinde faaliyetlerde bulunuyor. Bu yıldırı örgütü dünyanın 150 farklı ülkesinde faaliyettedir ve bunların faaliyetleri bile ne efsus ki haddinden fazla ayrımlı. ‘Hasan Sabbah Örgütü’ tarzında bir faaliyetleri vardır.” ifadelerini kullandı.

Sebep, “Bilgisizlik Buluşması” programında çalgı aleti bölümü öğrencileri tarafından çalınan ve seslendirilen ara sıra türkülere birlikte zevcelik etti.

Programda, Ülfet Fakültesi öğrencisi Azerbaycanlı Kenan İsmailzade’nin mevlit gününde Yıldırım ve KKTC Cumhur Reisi Ersin Tatar ile ziyaret fırsatı yakaladığını belirtmesi üstüne Sebep ve Tatar, programın sonunda şaşırtı yaparak İsmailzade’ye tevellüt haset pastası kesti. – ERZİNCAN

Share: