Yılmaz Bronz madenci kurtarma ekiplerini görüşme etti

YANLIŞSIZ Parti Grup Başkanvekili ve Bartın mebus Yılmaz Bronz TTK Madenci istirdat ekiplerini göçük başında ziyaret etti.

Kahramanmaraş ve çevresinde 7.7 ve 7.6 şiddetinde sarsıntı afetleri yaşadı. Zelzele bölgesindeki göçük çalışmalarında deneyimli TTK Zonguldak ve Bartın Amasra ilçesinden mevrut madenciler kontrol istirdat çalışmalarını sürdürüyor. SELIM Öğür Kadro Başkanvekili ve Bartın Saylav Yılmaz Tunç bile hem madencileri hem depremzedeleri yalnız bırakmadı. Bronz; Hatay ülke merkezi, İskenderun, Kırıkhan ve Gaziantep Nurdağı ilçesinde madencileri görüşme etti.

Yılmaz Tunç hayatını kaybedenlere ilgilendiren birlikte “Kahramanmaraş saylav ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenc’in kardeşi, 24. Dönem Kahramanmaraş milletvekili Sıtkı Güvenç’in depremde vefatını yoğun bir tartı ile öğrendik. Hatay milletvekili Hüseyin Yayman’ın ablası, ağabeyi, yeğenleri genişlik yakınındaki 11 canını kaybetti. Acısı çokça balaban. Ama mukavim, asrın felaketinde hemşerilerini bir nebze boydak bırakmadan ihtiyaçları üzere cansiperane koşturuyor. Rahmetli Sıtkı ağabeyimize ve depremde mevt fail tüm vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur diliyorum, mekanları cennet olsun” dedi. – BARTIN

Share: