Yırtıkça Ünal: Gürültülü Bayrağım Türkçemle Gelgel Duyuyorum

AKP Kadro Başkanvekili Kankızıl Ünal, reaksiyon calip ” Cumhuriyet, bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, kısacası bilcümle düşünme setlerimizi yok etmiştir” sözlerine ilgili izah yaptı. Ünal, “Tarihte 16 çap kurmuş aynı millete mensubiyetim ve gürültülü bayrağım Türkçemle kurum duyuyorum” dedi.

Becerikli Ünal, 21 Ekim’de Kahramanmaraş Mektup Fuarı’nda yaptığı konuşmada söylediği “Cumhuriyet, bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi hasılı bütün düşünme setlerimizi namevcut etmiştir” sözlerine ilişkin zaman kayıtlı bire bir açıklama yaptı. Ünal’ın, içtimai medya hesabından yaptığı izah şöyle:

“Geçmiş aktarılma Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderlik vizyonu ile geleceğimize damga vuracak ‘Türkiye Yüzyılı’ lansmanımızı gerçekleştirdik. Geri ise Cumhuriyet Altını Bayramı etkinliklerimizi tamamladık ve yüzyıllık hayalimiz TOGG’un banttan çıkışı ile heyecanlandık. Seçkin biri Cumhuriyet’imizi ululama idealinin üs olan bu etkinlikler esnasında, şahsımla ilgili bir açıklama yapmayı uygun bulmadığım amacıyla sustum.

21.10.2022 günü Kahramanmaraş Pusula Fuarı’nda tıpkısı kültürel etkinlikte yaptığım sükût ait dile getirilen gelişigüzel düşünüm ve siyasal eleştiri kabulümdür. Fakat mukteza açıklamalarda yoksuzluk rağmen Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun boş taşlama, düşmanlık ve nefret içeren iftiralarını çabuk reddediyorum. Tarihte 16 azamet kurmuş bir millete mensubiyetim ve ses bayrağım Türkçemle kurum duyuyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ululama idealini namına öge edinmiş bir emanet yerine kendimi Cumhuriyet’in fikri mutlak, irfanı hür bire bir evladı yerine görüyorum.

Cumhuriyet Altını düşmanı tevessül etmek bence, Cumhuriyet Altını’i ‘donmuş bire bir göl zannetmekle’ mümkündür. Meğerse Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı Cumhuriyet Altını’i, ‘seçme içki kendini yenileyen coşkun aynı nehir’ olarak ele almak gerekir.

Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonu, Cumhuriyet Altını’imizi tarihin içinden akıp gelen ateşin ve bereketli benzeri nehir olarak akseptans fail ve bunu dost antagonist yekpare dünyaya haykıran tıpkı manifestodur. Binlerce almanak azamet geleneğimiz, kültürel değerlerimiz ve ati hedeflerimiz bizi tanımlar. Ego, bu tanımın tıpkı parçası olmaktan kurum duyuyorum.

O halde yaşasın Cumhuriyet Altını’imiz ve onun fikri özgür, vicdanı müstakil nesilleri.”

Share: