YK Enerji’de nesilden nesile istihdam

Toprak halkına öncelik tanıyan ve mevcutta istihdamının yüzdelik 75’ini kasaba köylerden sağlayıcı YK Enerji bulunduğu ilçenin refahına katkı sunmaya devam ediyor.

Kurumsal şirketlerin birçoğunda tıpkı asıl isimden çalışanlar ya hiç imkânsız ya bile istisna görülür. Fakat YK Enerji’den buut farklı. YK Erke istihdamının yüzdelik 10’u nesilden nesle geçen tıpkı profil sergiliyor. Cet oğul çalışanların çoğunlukta olduğu şirkette içtimai tesislerde babalarını muntazır çocukların hayalinde ayrımsız aktarılma termik santrallerde onlarla omuz omuza işlemek var.

1986’dan bu yana Yeniköy Termik Santrali’nde görev düzlük Vardiya Amiri Halit Taşpınar, “Biz burada çalışmanın birlikte burada yaşıyoruz birlikte. Toplumsal tesislerde ikamet ediyoruz. Komşularımız tıpkısı zamanda aksiyon arkadaşlarımız. Dolayısıyla akşam öz amacıyla ayrımsız araya geldiğimizde bile işimiz ile ilişkin elbet iyileştirmeler yapabiliriz onları konuşuyoruz. Burada komşuluk geleneğini bile ati nesillere nâkil ayrımsız aile gibiyiz. Çocuklarımızın hemen alelacele hepsinde aynı dönme baretle, tulumla bizim yanımızda harıldamak hayali vardır. Ben şanslıyım kim oğlum bu hayali hedefledi, azmetti, okulunu bitirip aynı müddet ayrıksı kurumlarda birikim kazandıktan bilahare YK Enerji mülakatlarını başarıyla geçti. Benzeri babanın evladını kendisinin üstelik uzun süre çalıştığı yere kâr sağlarken görmesi, onun o gelişmemiş pantolonlu halinden çıkarak başında baret üstünde kurumun yeleği ile görmesi bildirme şişman gururum. 1988 yılından bu yana toplumsal tesislerde eğleşme ediyorum. Oğlum ile boydaş arkadaşları de santrallerimizde görev yapıyor. Şimdi sahaya çıktığımda elimizde büyüyen çocukların ayaklarının üzerinde durduğunu ahzetmek bilcümle aileler amacıyla övünç kaynağı. Ayrıca bu şehir üzere üretmeye bitmeme fail kurumların üstelik varlıklarını metin yerine sürdüreceğinin ispatı. Bize bu fırsatı sunan herkese teşekkür ederiz” dedi.

Oğlu Mehmet Taşpınar ise, “öncelikle YK Enerji’ye bize çocukluk hayalimizi yaşamamıza fırsat verdiği amacıyla teşekkür borçluyuz. Bir Nice kurum bir kök isimden gelişim alımını tercih etmiyor. Amma bu coğrafyanın insanı olan, burada diri bizlerin hedefi santralde harıldamak. Günümüz şartlarında kiralar çok erdemli, şehirde topraktan ürün alma şansın yok. Burada arz azından kendi yiyeceğimizi üretme şansımız var. Antrparantez çocuklarımız de doğayla iç içe ve büyüyor.

Babanızın vardiyasından çıkıp eve dönmesini beklerken onun devlet üzere, büyüklük üzere çalıştığını biliyorsunuz. Birlikte domuzuna amal yapıyorlar. Sizin üstelik hayalinizde bir zaman düzentileme çantanızı almanızı bekleyen anneniz, kardeşiniz, eşiniz var. Tıpkısı babanız kabilinden. Biz YK Enerji’nin nesilden nesile istihdam politikası ile bu hayalimizi yaşıyoruz” diye niteleyerek konuştu – MUĞLA

Share: