Yolda yürürken buldukları çipo parçasının gizemini çözmeye çalışıyorlar

Yolda yürürken buldukları çipo parçasının gizemini çözmeye çalışıyorlar

ELAZIĞ Elazığ’ın Harput Mahallesi’nde pikniğe giden iki kişinin ayağına, yürüdükleri tam henüz önceki on paralık görmedikleri ve üzerinde türlü işlemeler olan bire bir gövde takıldı. Eşhas, yanlarına aldıkları 5 kilo 800 gramlık çipo yığınını ilgilendiren kurumlara teslim etmek istediklerini belirtti.

Elazığ’da Mehmet Karadağ ve yeğeni Yusuf Karadağ iddiaya bakarak, merkeze 5 kilometre uzaklıktaki tarihi Harput Mahallesi’nde yürüyüş yaparken ayaklarına bir gövde takıldı. Cismin ne olduğunu anlayamayan iki dirilik 5 kilo 800 gramlık çipo yığınını yanlarına aldı. Çıpa parçasının içinden patırtılı geldiğini rapor fail Mehmet ve Yusuf Karadağ, üzerinde işlemeler olan bu cismi ilişik kurumlara geçmek istediklerini kaydetti.

Cismi kuşkusuz buldukları ile ait bilgiler veren Mehmet Karadağ, “Harput’ta gezerken yeğenim Yusuf Karata’nın ayağına bire bir cisim takıldı. Sonrasında incelediğimizde tarihi bir iz niteliğinde olduğunu düşündük. Bombaya benziyor. Üzerinde işlemeler birlikte var. Çok eskiye benziyor zaten salladığın devir içinden curcunalı geliyor. Cismi ilgilendiren kuruma döndürmek istiyoruz” dedi.

Share: