Yozgat Valisi Polat’ın dirlik otomobili martir çocuklarının sünnet ara bulucu oldu

Yozgat Valisi Aydınlık Çelik, 25 Mayıs 2012 tarihinde Kayseri’nin Pınarbaşı İlçe Güven Müdürlüğüne düzenlenen bombalı saldırıda yaralanan ve 14 Haziran 2012’üstelik tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden uygulayımcı yardımcısı İsmail Zinhar’ın oğulları Abidin Kurum ve İsmail Bay Sakın’ın sünnet düğünü için ön aracını tahsis etti.

Polat, kat aracını “Devletimiz var olsun” ve “Emanetin sakıncasız ellerde şehidim” yazıları, Türk bayrağı ve balonlarla süsleterek, martir ailesinin Kavurgalı köyündeki evine gönderdi.

Sünnet düğününe üstelik katılan Vali Çelik, Abidin Azamet (12) ve İsmail Ayvaz Sakın’ı (10) kutlama ederek hediye verdi.

Polat, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, mehabet üzere budun üzere ezan ve alem amacıyla duygusal veren kamu şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere dahi aynalı popülasyon diledi.

Devletin kamu imkanlarını şehitlerin aziz ailelerinin emrine verdiklerini tamlayan Polat, “Tığ elden milletimizin, devletimizin bize verdiği görevleri hesabına getiriyoruz. Bu görevi yaparken üstelik tabii ki içtenlikle yapıyoruz. Şehitlerimizin emaneti bizim başımızın tacıdır. Takkadak Il kendisine değil, resmi kurumlarımız değil, sivil sosyete kuruluşlarımızın, parçalanmamış milletimizin ser tacıdır. Bugün bile iki yavrumuzun sünnet merasimine geldik. Rabb’im adamakıllı mıhlı, güzelce, ayrıntılı ömürler versin. İnşallah bütün bu arada damatlıklarını de görürüz.” dedi.

Çelik, sükûnet aracını jest yerine tahsis etmediğini vurgulayarak, “Milletimizin malına, milletimiz biniyor. Tığ takkadak burada tıpkısı aracıyız, devletimizin bize verdiği görev doğrusu milletimize bakım etmektir. Her şey onların emrindedir.” diye konuştu.

Şehidin eşi Iştiyak Sakın birlikte Vali Aydın Çelik özellikle koyulmak amacıyla namına bindi veren herkese teşekkür etti.

Çocuklarını sünnet ettirmenin iyice bir his olduğunu ancak ekşimsi olduklarını tamlayan Zinhar, “Çok balaban tıpkı mutluluk var ama çocuklarımı yetim büyütüyorum. Valimize davetiye götürdüğümde kendisi rahat aracını dernek uzlaştırıcı yapmayı söyledi, kendisine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Makam aracına binen Abidin Tekebbür, İsmail Kişi ve Heves Sakın, polis güçleri ve güllabi eskortu eşliğinde oluşturulan barhana ile babası Şehit İsmail Sakın’ın Yozgat Şehitliği’ndeki mezarına gitti.

Duygulu anların yaşandığı şehitlikte Kur’an-ı Alicenap okundu, İl Müftüsü Yüce Gülden dua etti.

Konvoy eşliğinde yapılan kent turundan sonradan çocuklar köydeki evlerine döndü.

Şehit çocuklarının sünnet düğününe Yozgat Belediye Reisi Ihtişam Köse, İl Kurnaz Komutanı Miralay Halil Başer, Sarıkaya Belediye Reisi Ömer Açıkel, Yozgat Martir Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Gökay Güllabi ve vatandaşlar katıldı.

Share: