Yozgat’ta Ekol Öncesi Öğrencilerine da Ücretsiz Kemirmek Verilecek

SEYFİ ÇELİKKAYA

Yozgat’ta taşımalı ve leyli okullarla okul öncesi öğrencilerine ücretsiz kemirmek verilmesi için hazırlıklar tamamlandı. Yozgat İl Milli Terbiye Müdürü Yusuf Kalem, “Yozgat el genelindeki 26’sı anaokulu doğmak üzere 188 okuldaki parçalanmamış ekol öncesi öğrencilerimize ve farklı yetişek kademesindeki transfer merkezlerinde bulunan öğrencilere de tıpkı şekilde anca yemeği verilecektir” dedi.

Ücretsiz aşındırmak uygulaması kapsamında 2022-2023 eğitim bilimi tedrisat yılının ikinci döneminden itibaren anaokulu ve esas sınıfındaki eksiksiz öğrencilere birlikte ücretsiz aşındırmak hizmeti sağlanmasına yönelik kararın arkası sıra Yozgat’ta mutfağı bulunan Milli Eğitim Bilimi bünyesindeki kurumlarda planlama yapılırken, yarın dağıtılacak yemekler hazır arkaç getirildi.

“7 BİN 52 ÖĞRENCİYE DAHA ÖNCELERI SICAK ÖĞLE VAKTI YEMEĞİ VERİLMEKTEYDİ”

Yozgat İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Yusuf Edip, “Taşımalı eğitim bilimi vasıtasıyla eğitime erişen çocuklarımızdan 7 bin 52 tanesine henüz ilkin sıcak öğle vakti yemeği verilmekteydi. Milli Yetişek Bakanlığı’mızın yaptığı planlama çerçevesinde 5 milyon öğrenciye aşındırmak verilmesi noktasındaki talimatları doğrultusunda ilimizde da yarıyıl tatilinde hazırlıklarımız tamamlanmıştır” dedi.

Muharrir, Yozgat toprak genelindeki 26’sı Anaokulu atılmak üzere 188 okuldaki tüm okul öncesi öğrenciler ile değişik eğitim bilimi kademesindeki nakil merkezlerinde mevcut öğrencilere da ayrımsız şekilde anca yemeği verileceğini, bunlardan 8 bin 29’unun ekol öncesi öğrencisi, 4 bin 215’inin de özge terbiye kademelerindeki öğrenciler olduğunu söyledi. Kalem Erbabı, şöyle konuştu:

“Yemeklerin üretilmesi noktasında 23 lime anaokulumuzun bünyesinde üretim yapılacak. Diğer okullarımızda ise şu an içinde bulunduğumuz Zübeyde Hatun Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisemiz, yeniden ilimiz merkezindeki Fatih Patika ve Teknik Anadolu Lisemizde yemek üretimleri yapılıp, dağıtılacaktır. Tıpkısı şekilde ilçelerimizde okullarımızın erişemediği ya de kapsamı dışında artan okullarımızda ise Öğretmenevi ve Akşam Ezanı Tekellüm Okulu müdürlükleri vasıtasıyla yemek üretimleri gerçekleştirecek ve dağıtımı yapılacaktır.”

Share: