Yozgat’ta sarıklı ve öğrenciler depremzedeler üzere savuşturmak ve kemirmek hazırlıyor

Yozgat’ta hoca ve öğrenciler depremzedeler amacıyla savsaklamak ve aşındırmak hazırlıyor

YOZGAT Yozgat Fatih Mesleksel ve Ustalık Küçük Asya Lisesi’nde hoca ve öğrenciler hasbilik esasına dayalı depremzedeler amacıyla kemirmek ve savuşturmak üretiyor.

“Asrın felaketi” kendisine nitelenen Kahramanmaraş merkezli sarsıntı bölgesinin savuşturmak ihtiyacını eğlemek üzere Yozgat Fatih Mesleksel ve Beceri Anadolu Lisesi mektepli ve öğretmenleri seferber oldu. Sınai savsaklamak üretim atölyesinde gönüllülük esasına bakarak hazırlanan 63 bin roll atlatmak depremin ilk 4 gününde müzaheret tırlarıyla yer sarsıntısı bölgesine gönderildi. Mavera yandan Yozgat’a gelerek konukevi ve evlere yerleştirilen depremzedelerin yemek ve ekmeklerini hazırlayan Yozgat Fatih Mesleki ve Beceri Rum Lisesi mektepli ve öğretmenleri, günce 250 yabanlık aşındırmak ve 3 bin da roll savsaklamak üretmeye başladı. Hazırlanan kemirmek ve ekmekler, kent genelindeki depremzedelerin istifadesine sunuluyor.

Okulun Kayıt ve İçecek Alanı Öğretmeni Mine Öztürk, depremin olduğu günden itibaren gönüllülük esasına göre bölgeye atlatmak gönderdiklerini söyleyerek, “Depremin önceki 4 gününde depremzedeler amacıyla 63 bin savuşturmak üreterek zelzele bölgelerine gönderdik. Demin dahi ilimize gelen depremzedelerin savuşturmak ve aşındırmak ihtiyacını tekrar okulumuzdan karşılıyoruz. Okulumuz kombinasyon sanayi bölgesinde bulunduğu üzere aksiyon adamlarımızın yapmış olduğu yardımlarla ekmek üretimini sürdürüyoruz. Bu çalışmaları öğrencilerimiz ve kankızıl öğreticilerimizle fahri olarak yapıyoruz. Depremzedelerimizin her zaman yanındayız. Ülkemize esbak olsun.” dedi. Mahirane belletici Mehmet Işık ise depremzedelerin acısını paylaştıklarını belirterek ellerinden hangi geliyorsa onu yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Öğrencilerden Yaşar Enes Candan birlikte depremzedelerin acısını paylaştıklarını anlatım edip eski olsun temennisinde bulundu.

Share: