Yüksekova sis altında

Yüksekova sis altında

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde etkisini gösteren aheste sis, hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Günlerdir etkin olan sevimsiz hava ve espaslı yağışların ardından ilçede sabah saatlerinde yoğun sis etken oldu. Trafiği kontra etkileyen sis iyice görüntüler oluştururken, bazı vatandaşlar ise cep telefonuyla o yadigâr fotoğrafladı.

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü aracılığıyla yapılan son değerlendirmelere bakarak, ülkemizin kuzey ve şark kesimlerinin parçalı ve meydan düzlük çokça bulutlu, Güneydoğu Küçük Asya ile Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Bartın, Karabük, Kastamonu, Cıvıl Cıvıl, Giresun, Malatya, Elazığ, Bitlis, Van, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Trabzon’un batı ilçelerinin baran ve sağanak yağışlı, özge yerlerin beş altı bulutlu ve belirgin geçeceği hesap edildiği belirtildi. Sabah ve geceleyin saatlerinde Mutedil Karadeniz’in bağırsak kesimleri ile Şarki Rum’da saha vadi sis ve parmak olayı beklendiği bildirilmişti.

Yüksekova’da şita mevsiminin kendini tüm gösterdiğini anlatım eden Yağı Eğlek, “Günlerdir Yüksekova’da çekicilik baya soğudu. Çıktı kış zamanı. Geçtiğimiz günlerde zaten kar yağışı olmuştu, şu an dağlar karlar altındadır. Zaman sabah saatlerinde işe müracaat etmek üzereyken Yüksekova merkezinde korkulu sis hakimdi. Artık kar havası var” dedi.

Share: