Yülüme makinesi yere düştü, bire bir ailenin huzuru yok oldu

Eniştesine yaygı ile saldırdı… O anlar kamerada

Tıraş makinesi yere düştü, bir ailenin huzuru yok oldu

ELAZIĞ – Elazığ’da yaklaşık bire bir yıl ilk tıraş makinesinin yere düşmesi nedeni ile başlayan durumlar silsilesi sürüyor. Tıpkısı sene önce amca yeğen beyninde sâdır kavgada hassas yülüme makinesinin ücretinin tahsili nedeni ile süren kavgada kayınbiraderi, eniştesi ile kardeşine yaygı ile saldırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, Yazıkonak beldesinde meydana geldi. İddiaya bakarak, Mustafa Tekeş’in berberde yamaklık işleyen oğlu ile kardeşi arasında elan tanınmayan bire bir nedenden ekolojik ortam ağız dalaşı daha çok. Tartışma sırasında yere sakıt yülüme makinesi kırıldı. Ardından perukar dükkanı sahibi A.V., eniştesi Tekeş’ten alıngan tıraş makinesinin parasını istedi. Burada çıkan tıraş makinesi anlaşmazlığı iki sülale ortada süren 1 yıllık kavgaya etmen oldu. 1 sene içerisinde yaşanan 3’üncü olayda, Tekeş ve kardeşi evlerinin uğrunda Tekeş’in kayınbiraderi marifetiyle yaygı ile saldırıya uğradı. Tekeş, kafası, elleri ve sırtından kardeşi ise bacağından yaralandı. O anlar ise asayiş kameralarına yansıdı. Açıkgöz yoluyla gözaltına alınan eşhas, adli mercilerce başıboş bırakıldı. İlk olayın mahkemesi sürerken ikinci olayın yaşandığını nâkil Tekeş, şahısların ukubet almasını istedi.

Olayların depar sebebini anlatan Mustafa Tekeş, “Oğlum berberde dayısının birlikte çalışıyor. Kardeşim yülüme olmaya gitmişti. Orada baba yarısı yeğen beyninde bir çarpışma reşit ve tıraş makinesi yere sakıt. Bunun parasını bizden istediler. Onlar 250 teklik istedi. Makineyi al, fişini kes getir, paranı veriyim dedim. Bu 250’den bin 250 liraya kadar artık. Ben bunu tekrar akseptans ettim. Bunlar bu parayı kabul etme bahanesi ile kardeşimim evine girmeye çalıştı. Kardeşim kendini savunma gayeli oğlum ile dayısını orada yaralıyor. Aradan bir sene bilahare geldiler beni ve kardeşimi kapımın önünde darp ettiler. Stoper maşa pala ile kafama, sırtıma, elime vurdular. Kardeşimin birlikte bacağına vurdular. Kardeşim 17 terzilik yedi. Ben kafamdan 4 terzilik, parmaklarımdan 7 dikiş yedim. Huzurumuz kalmadı. Hakeza giderse evi alıp buradan çalmak zorundayım. Biz şikayetçiyiz. Çıktı bıktık ve usandık. Doğduğum yeri terk etmek zorunda kalacağım. Bunların ukubet almasını istiyorum. İlk olayın mahkemesi sürerken bu ikinci olayı yaptılar. Geldiler bizi darp ettiler. Balaban belki adli tatil diye savcılık erkin bırakıyor. Yoksa anlamıyorum” dedi.Share: