Zeytinburnu Belediyesince Sivrice’ye kazandırılan hars ve kongre merkezi açıldı

Zeytinburnu Belediyesinin Elazığ’dahi 24 Ev 2020’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin merkez üssü Sivrice’ye kazandırdığı “Sivrice Firez ve Kongre Merkezi” törenle hizmete açıldı.

Hazar Gölü kıyısında nesir edilen merkezin açılışı zımnında düzenlenen tören, şehitler amacıyla imtina etmek duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması, Kur’an-ı Eli Açık tilavetiyle başladı.

Törende konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur, yakınlarına ise başsağlığı diledi.

Arısoy, bu hizmetin ilçeye ve kente berceste olmasını dileyerek, şöyle dedi:

“Bu pir hizmetin ilçeye kazandırılmasına şalter olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanımız başta görünmek için, bakanlarımız, ilgililerimiz ve milletvekillerimiz topyekun, halk birliğiyle nazik bir mücadeleyle kenti yeniden ayağa kaldırdılar.”

Sivrice Belediye Başkanı Toygar Gündoğan da 850 metrekare bağlı alana ehil merkezde 6 bin 500 metrekare alanda bile kır bahçesi, peyzaj alanı, çocuk oyun parkları ve oto parkın bulunduğunu tabir etti.

Merkezin bağlı kayran ve çöz donanımlarının Zeytinburnu Belediyesi aracılığıyla yapıldığını, belde düzenlemesi ve başka peyda alanlarındaki düzenlemelerin ise Sivrice Belediyesince gerçekleştirildiğini anlatan Gündoğan, merkezin hars ve kongre merkezi olmasının yanında bir nice amaca birlikte hizmet edeceğini belirtti.

Gündoğan, şunları söyledi:

“Merkezimiz eğitim faaliyetlerinden çalıştaylara, kongrelerden şenliklere büyüklüğünde çokça sayıda organizasyona karı sahipliği yapacak. Zeytinburnu Uray Başkanımıza bu sunturlu tesisi ilçemize kazandırdığı üzere bütün Sivriceliler namına teşekkürname ediyorum.”

Konuşmaların ardından, DOĞRU Fırka Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar katkılarından dolayı Zeytinburnu Belediye Reisi Ömer Arısoy’a onurluk takdiminde bulundu, MHP Elazığ İl Başkanı Kerim Işıkver da 8 nahiye şapka ve yerel üzeri bergüzar etti.

Daha sonra merkezin açılışı gerçekleştirildi.

Törene, Sivrice Kaymakamı Efecan Delice, kurumlar, siyasi partiler ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri, şehremaneti sedir üyeleri ve vatandaşlar katıldı.Share: