ZONGULDAK – Huzurevinde mutluluğa “peki” dediler

Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki huzurevinde canlı 75 yaşındaki Ercan Birdal ile 72 yaşındaki Meliha Kıral hayatlarını birleştirdi.

Muğla’nın Dalaman ilçesinde 7 yıl evvel tanışıp ant zarfında birbirlerine kova olan Meliha Kıral 3 ay önceki, Ercan Birdal ise 1 hafta önce Ereğli’deki İzmirlioğlu huzurevine yerleşti.

Önceki çevrim Ereğli sahilinde gezintiye sâdır Kıral, kendisiyle evlenmek isteyen Birdal’ın teklifini kabul etti.

Çift amacıyla Zonguldak Ev ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğünce Erdemir Mühendisler Derneğinde dernek yapıldı.

Birdal ve Kıral’ı, huzurevinden çıkarken çalışanlar ve huzurevi sakinleri uğurladı.

Ailelerinin beraberinde yaşlılar yurdu sakinlerinin de katıldığı törende, Aile ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü Ege Köktürk, çifte bahtiyarlık diledi.

Ereğli Şehremini Halil Posbıyık’ın kıydığı nikahın şahitliklerini ise Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Ereğli Kaymakamı Mehmet Müspet, İl Güvenlik Müdürü Fahri Eskişehir Taşı, İl Açıkgöz Komutanı Mümessil Miralay Cezmi Yalınkılıç, Karadeniz Toprak ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi Murat, Ereğli Cumhuriyet Altını Başsavcısı Akış Bunaltıcı, MHP Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk yaptı.

Evlilik cüzdanını çifte tasdik fail Ilbay Tutulmaz bile “Mehabetli gençlerimizi tebrik ediyoruz. Allah bire bir mülk boyu bahtiyar etsin. Nikah simultane yaşın kaç olursa olsun heyecanın ayrımsız olduğunu gördük. Birçok evliliğe şahitlik yaptım, bire bir heyecanı burada de gördüm. Aile kavramına verdikleri ayar üzere teşekkürname ediyorum. Ercan as ve Meliha eş, evliliğe değişmeyen verdiler bu aşamaya geldiler. Devletimizin huzurevinde artan, devletimize kişi olan kişilerdir. Bu emanetleri biz bahtiyar edebildiysek bundan dahi mutluluk duyuyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Çift, elan sonraları tebrikleri kabul etti.

Share: