50 yaşında iki üniversite bitirdi, üçüncüsüne kaydoldu

Yükseköğrenimdeki başarına tıpkı yenisine daha ilaveten gençlere benzer olan ve hususi sektörde inşaat şefliği işleyen 50 yaşındaki Adnan Menderes Kaval, iki üniversiteyi bitirdikten sonradan üçüncüne araç yaptırdı.

Okuma azmiyle gençlere taş çıkartan ve özel sektörde ağır sıklet aksiyon temposuna karşın eğitim hayatını bile boşlama etmeyen 50 yaşındaki inşaat şefi Adnan Menderes Kaval, Akdeniz Üniversitesi, Isparta Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümünü bitirdikten sonra mesleğe atıldı. Kaval, daha sonradan 2018 yılında girdiği sınavda Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Içtimai Bilgiler Öğretmenliği Bölümünü kazandı. Buradan dört yıllık sürede örgün eğitimle 2,97/4 derece averaj ile mezun oldu. Kıraat arzusundan vazgeçmeyen Kaval, bu yıl girdiği sınavda Afyon Kocatepe Üniversitesi Marifet – Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümüne girmeye doğruluk kazandı. Bu sene bahar döneminde Pamukkale Üniversitesi Kazı Bilimi Bölümüne ufki intikal yapmayı planlayan Kaval, arkeolojiye detaylı yıllardır ilişki duyduğunu ve sonsuz müzeleri gezdiğini belirtti. Eğitim Bilimi hayatıyla birlikte mesleği olan yapım şefliği görevini dahi örümcek Kaval, bugünlerde ise esasen KPSS sınavlarına hazırlanıyor.

“Gençlere tavsiyem katiyetle yer beş altı ayrımsız fakülte bitirmeleridir”

50 yaşında olmasına karşın okumanın kendisi için adeta hayat kaynağı olduğunu dile getiren Kaval, ” Benimle birlikte aynı kızım tıpkısı dahi oğlum üniversite eğitimi alıyor. Ailecek eğitim hayatını sürdürüyoruz. Gençlere tavsiyem kesinkes en bir iki bir medrese bitirmeleridir. Benim herkese tavsiyem ne yaşta olursanız olun, ilimle bilimle uğraşın. Türkiye’miz entelektüel yarınlara, eğitimle, ilimle, bilimle ulaşacaktır” dedi. – DENİZLİ

Share: