AĞIZDAN ALINAN DOKUYU, İDRAR KANALINA YAMA YAPTILAR

ERZURUM Site Hastanesi’ne gereklilik kanalı darlığı şikayetiyle başvuran Sedat Erçek (59), gaga içi yanak kısmından alınan dokunun metres yapılmasıyla sağlığına kavuştu.

Emekli, 5 bala babası Sedat Erçek (59), muayene olmak amacıyla kestirmece 12 yıldır sağlığını olumsuz etkileyen kestanecik rahatsızlığı amacıyla Erzurum Kent Hastanesi Üroloji Bölümü’ne geldi. Başka aynı hastanede prostat ameliyatı olmasına rağmen rahatsızlığı geçmeyen Sedat Erçek’i tetebbu eden Ehlihibre Dr. Fatih Aktaş ve Eksper Dr. Emre Şam, lüzum kanalında daralma tayin etti. Erçek ile mülaki Patal ve Şam, idrar kanalı daralma ameliyatıyla ait vukuf verdi. Taharri sırasında kanaldaki daralmanın detaylı olduğunu belirleyen Denizköpüğü ve Şam, Erçek’e yanağından doku alarak yama yapacaklarını söyledi.

İDRAR KANALINA NESIÇ YAMADILAR

Ehlihibre etibba Fatih Magnezit ve Emre Şam, yaklaşık 4 saatlik ameliyatla Erçek’in kavşak içi yanak kısmından aldıkları dokuyu daralan gereklilik kanalına mantinota yaptı. Liyakatli sabık ameliyatın peşi sıra bire bir hafta hastanede takibi yapılan Erçek, bugün taburcu edildi. Sağlığına kavuştuğu üzere duyduğu mutluluğu dile getiren Sedat Erçek, 12 seneden beri hastalığın sıkıntısını çekiyorum. Iri şehirlerde kâh hastanelere gittim, ameliyatta oldum ama bire bir nev rahatsızlığım bitmedi. 3 hafta geçmiş Erzurum Kent Hastanesi’ne geldim. Salim olsun Emre ve Fatih hocam beni cerrahi müdahale ederek sağlığıma kavuşturdu dedi.

Eksper Dr. Emre Şam ise Operasyon liyakatli tıpkısı şekilde sonuçlandı. Az Çok mufassal olan idrar kanalı darlığını faaliyetler ettik. Hastamızın şu dakika afiyet durumu çokça bol. Kendisini taburcu ettikten sonradan takibini yapacağız. İnşallah bir sorunu benzeri daha yaşamayacak diye konuştu.

Ehlihibre Dr. Fatih Magnezit de idrar kanalı darlığına ağızdan alınan nesiç yamayı ilk defa uyguladıklarını söyledi.

Share: