Akıbet an haberi: Eskişehir’de işlenen cinayetin sanığı 12 sene mapushane cezasına çarptırıldı

Konya’nın Isıdam ilçesinde kaybolduktan bilahare Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde cesedi bulunan kişiyi öldüren sanığa 12 sene cezaevi cezası verildi.

Eskişehir 4. Vahim Ukubet Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına, vakfedilmiş maznun Uca Ş, öldürülmüş Doktor Bingöl’ün eşi ve oğlu ile taraf avukatları katıldı.

Karar öncesi sonuç sözleri sorulan Yüksek Ş, olay sırasında kendisini sakınmak istediğini, yaşananlardan nedamet duyduğunu söyledi.

Öldürme kastıyla akıntı etmediğini kanıt eden Mürtefi Ş, “Benim yaşadıklarımı kendi çocuklarımın dahi başkasının çocuğunun dahi yaşamasını istemem. Eğer o bana bıçakla saldırmasaydı bunlar olmayacaktı. Ben işimde gücümde olan birisiydim. Bunları hak etmedim. Cemi bu yaşananlar üzere pişmanım. Bari Hekim Bingöl’ün yanına gitmeseydim.” savunmasını yaptı.

Mahkeme heyeti, vakfedilmiş sanık Mürtefi Ş’yi “isteyerek cani” suçundan nahak kımıldatma ve bereketli nakız indirimleri uygulayarak 12 yıl cezaevi cezasına çarptırdı.

İstanbul’dahi etkili Ali Ş, 5 Mart 2021’de, eşiyle ilişkisi bulunduğunu iddia ettiği Doktor Bingöl’ün (49) Konya’nın Hamam ilçesindeki evine gitmişti. Aracına bindirdiği Bingöl’ü Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine sadık kırsal Aydınlı Mahallesi yakınında boğazını keserek öldürdükten sonra cesedinin üzerini taşla kapatan Mehabetli Ş, İstanbul’bile uğramış, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı. Ceset ise Ulu Ş’nin gösterdiği yerde bulunmuştu.

Share: