Babacan bir tane haneli şişkinlik amacıyla müddet verdi

MERHEM Partisi Umumi Başkanı Ulu Babacan, üçüncü mitingi üzere zaman Yozgat’a geldi. 

Babacan’ın Yozgat Cumhuriyet Altını Meydanı’nda yapacağı miting öncesi meydana Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının asıldığı görüldü.

Mitingde kürsüye sâdır Babacan, soylu erki krizi 6 ayda çözeceklerini, içtimai arkalama ve destekleri ihtiyaç sahibi herkese ulaştıracaklarını söyledi. Seçim sonrasına ilişkin mesajlar veren Babacan şu ifadeleri kullandı:

‘TÜRKİYE’NİN SUNMA SUNTURLU YILLARINI İNŞA EDECEĞİZ’

“Önümüzdeki seçimleri kazanacağız ve Türkiye’nin yer pir yıllarını düz yazı edeceğiz. Bu seçimi umum Türkiye kazanacak. Evladına harçlık veremeyip gizli bilinmedik ağlayan analar, pazardan eli yersiz, başı cereyanlı dönen babalar kazanacak. Çocuğunu okutamayan işçiler, açlıkla sınanan emekliler kazanacak. Torununa ayrımsız siktirici ihsan bile alamayan dedeler, nineler kazanacak. Ürettikçe zarar fail maraba, sattığı malı namına koyamayan esnaf kazanacak.”

“Bu seçimi; sunu sunturlu yılları umutsuzlukla, kaygıyla güzeşte çoluk çocuk, günde tek öğünle karnını doyurmaya çalışan öğrenciler kazanacak. Konserleri yasaklanan sanatçılar kazanacak. Bu seçimi; düşüncesi, kimliği, inancı, kıyafeti, yaşam tarzı dolayısıyla zir görülenler kazanacak. 28 Şubatçıların 1000 almanak kuvvet hevesini alaşağı fail arkadaşlarım, dostlarım kazanacak. Otoriteli ittifakın görmezden geldiği milyonlar kazanacak.”

HİÇBİR MOLEKÜL ESKİSİ GİBİ KAÇINAN

“Türkiye’da hiçbir özdek eskisi üzere kaçinan. Bu iktidarı tereyağından kıl çeker kadar değiştireceğiz ve yarınları birlikte kuracağız. Gücü ele geçirenin zayıfı ezdiği, nöbetleşe zorbalığın egemenlik sürdüğü benzeri döneme daha çok derbent vermeyeceğiz. Türkiye’yi asla öfkeye, nefrete, şiddete teyit etmeyeceğiz. Seçimden sonraları dalaşma ürkek katiyen izin etmeyeceğiz. İstikrarı güçlendireceğiz.”

“BİRBİRİNE ‘ÇOMAR’, ‘LAİKÇİ’, ‘DİN DÜŞMANI’, ‘KOYUN SÜRÜSÜ’ DİYENLERDEN İBARET DEĞİLİZ”

“Kutuplaşmadan, bağırış çağırıştan memlekete tıpkısı yararlı gelmez. Kutuplaştırarak ülkeyi yönetmeye başladılar. Bizim hayalimizde; herkesin kendisini mutlak ve bedel hissettiği bire bir Türkiye var. Birbirine ‘çomar’, ‘laikçi’, ‘bidon kafalı’, ‘ilmek düşmanı’, ‘kucak sürüsü’, ‘yurt haini’ diyerek gürültü yapanlardan ibaret tıpkısı mevki olmadığımızı gayet ferah biliyoruz. Onlar, inanın haddinden fazla beş altı. Bu ülkenin ezen çoğunluğunun mayasında birlik, sulh, muadele var.”

SISTEM BİRİNCİ SINIF, BENBENCI YURTTAŞ OLACAK

“Net söylüyorum, kortej veriyorum: Türkiye’dahi hiç kimsenin; fideist, kimliği, yaşam tarzı, düşüncesi nedeniyle aşağı görülmesine katiyen cevaz vermeyeceğiz. Kimsenin ötekileştirilmesine müsaade etmeyeceğiz. Kimse kendisini bu ülkenin üvey evladı hissetmeyecek. Dizge nitelikli, kibirli vatandaş olacak. Kazanılmış yekpare hakların güvencesi ünsiyet olacak. Özgürlükler üzerindeki baskılar dahi teker tekerlek kaldıracağız.”

BABACAN’DAN ERDOĞAN’A PARA ŞIŞKINLIĞI VİDEOSU

Reisicumhur Recep Tayip Erdoğan’ın 2017 yılından beri “Şişkinlik düşecek” dediği konuşmaları ekrana yansıtan Babacan, konuşmalar esnasında enflasyonun bilcümle yükseldiğine belen etti. Töz enflasyonun yüzde 200’e dayandığını belirten Babacan şu ifadelere kayran verdi:

“Pahalilik sonsuz yükselmiş. 5 yıldır yükseliyor, ‘Elan bile düşecek’ diyor. ‘Olumlu sonuçları göreceğiz’ diyor. Çarşıda, pazarda, markette müspet bedel gören var mı? Belgeleriyle değme özdek beyninde.5 senedir biricik yetkiyi toplamış, enflasyonu düşüremiyor. Enflasyonu şüphesiz patlattığı ortada.”

‘HOP, 1 DAKİKA DUR!’

“‘Enflasyon dünyanın seçkin yerinde efdal’ diyorlar. Hop,1 dakika dur! Savaşın ortasındaki Rusya’üstelik pahalilik %15. Amerika’birlikte %8,5. Almanya’dahi %7,5. Güney Kore’da %6. Çin’de %2,7. Japonya’birlikte %2,4.Siz birtakım aldattığınızı zannediyorsunuz? Rekor Türkiye’de.”

’20 YILDIR ANLAMADI, ANLAMIYOR’

“Hani ‘Erdemli repo etken, faziletli pahalilik son’diyor ya. Bu akıllıcasına değil. Erdoğan faktör, erdemli ürem ve erdemli pahalilik serencam. Doğrusu bu.2018’den bu yana bütün yetkiyi öz üzerinde topladı. Atsın benzeri imza dahi düşürsün. Elini tutan mı var? Şişkinlik da Repo dahi talimatla düşmez, güvenle düşer. 20 yıldır bunu anlamadı, anlamıyor.”

‘2023 HEDEFLERİMİZE HANGI OLDU BEŞTEPE?’

“2023’e 4 ay kaldı.2023 hedeflerimize hangi oldu Beştepe? Gönül başı geliri 25 bin dolar hedefliyorduk. Olmadı. Ülkemizi dünyanın ilk 10 ekonomisine sokacaktık. Olmadı. İhracatımız 500 milyar dolara çıkaracaktık. Olmadı. Ehil ve hakikat kadroların çoğunu uzaklaştırdılar. İstişareyi terk ettiler. Bu evire çevire hedeflere revan yoldan saptılar. Ülkenin istikametini, adalet yolundan, demokrasi yolundan saptırdılar. Taşın, çamurun içinde debelenip duruyorlar.”

‘NEREDEN NEREYE?’

“Dış politikada Avrupa Birliği rotasından, Şanghay beşlisine döndüler. Nereden nereye? Kadrolarda liyakatten sadakate döndüler. ‘Yat’ deyince yat, ‘Kalk’ deyince kalk… Arabulucu, ateş parçası, saygın bire bir Türkiye iken; bap konu mülk arayan tıpkı devlet olduk. Kül dünyanın çekicilik merkezi olan bir Türkiye’den, gençlerin çalmak istediği tıpkısı ülkeye döndük. Nereden nereye?”

‘DEVLETİN KULAĞINI VATANDAŞA ÇEVİRECEĞİZ’

“Sokakların sesi Beştepe’ye ulaşmıyor. Bir Vakitler bir apartman dairesinde otururdu. Külliye’ye taşındı. Bir Tane bir komşusu dahi namevcut. Temel hayatla ilgisi kalmadı. Devletin kulakları vatandaşa sağır oldu. İşte tığ, devletin kulağını yeniden vatandaşa çevirmekle işe başlayacağız.”

‘KRİZİ 6 AYDA ÇÖZERİZ’

“Tığ iki parça şişman ekonomik kriz çözen ekibiz. Şuanda yaşadığımız krizi da inşallah, evelallah 6 ayda çözeriz. En geç iki yılda de enflasyonu biricik haneye indiririz. Bunları henüz önce yaptık, esasen yaparız.”

‘VATANDAŞIMLA BAHSETMEK İÇİN KİMSEDEN İZİN AHZETMEK ZORUNDA DEĞİLİM’

Babacan’ın gündeminde antrparantez bu hafta TILSIM Partisi’ne yönelik engellemeler ve saldırılar vardı. Babacan şöyle konuştu:

“Rastgele yerde engellemeye çalışıyorlar. Evvelki çevrim Denizli’deydik. Alaca Aş dağıtımının olduğu yerin beraberinde vatandaşlarımıza seslenelim dedik. Neymiş? Konuşmaya müsaade almamışız. Kusura bakmayın, ben vatandaşımla bahsetmek için hiç kimseden müsaade ahzetmek zorunda değilim. Sen buna pekâlâ bariyer olacaksın evet?”

‘BAHÇELİ’NİN BİLDİĞİ BIR TANE HUSUS: ATEŞ, TIKSINTI, ŞİDDET’

“Karaman iklim başkanımıza 8-10 kişilik bir kol saldırıda bulundu. İl başkanımızın ortada olduğu 2 kişiyi ciddi şekilde zedelenmek ettiler. Şu Bahçeli var ya Bahçeli…Bahçeli’nin bugüne kadar bu memlekete faydası dokundu mu? Ortağı olduğu herhangi bir bakanlar kurulu ülkeyi krizlerin içine düşürdü. Bildiği yegâne husus: Od, tiksinti, ivinti. Bildiği başka bire bir özdek namevcut. Bu ülkede ulusçu hareketin benzeri ceremesini çekenler, aynı bile keyfini sürenler vardır. İktidar ortağı olarak devletin seçkin türlü imkânı kullanıyor. Fakat, bir ayağı siyasetin süresince, tıpkı ayağı şiddetin süresince.”

ERDOĞAN’A: ‘SİZ DA ŞİDDETİ SİYASET ZANNEDENLERDEN MİSİNİZ?’

“Olayın üzerinden 2 bölüm geçti. Karaman’birlikte manşet kuvvetleri bile adliye dahi kırıcı çekicilik çalışıyor. Tığ bu konunun takipçisi olacağız. Bahçeli’nin ve ortağının bu ülkeyi şiddete, öfkeye, nefrete sürüklemesine müsaade vermeyeceğiz. Erdoğan’a bile birkaç sorum var: Siz kimlerle eş olduğunuzun farkında mısınız? Sizin görmek istediğiniz Türkiye bu mu? Yoksa siz da şiddeti, ‘siyaset’ zannedenlerden misiniz?”

‘MERHEM’YI DURDURAMAYACAKLAR, SEÇİM AKŞAMI ‘GÜLE GÜLE’ DİYECEĞİZ’

“ÇIKAR YOL’nın yükselişini asla durduramayacaklar. İstedikleri kadar arkalarına devletin imkânlarını alsınlar. Biz, milletin iradesinden apayrı gösterişli tanımayız. Seçim akşamı sonuçlar açıklanınca bütün beraber ‘Güle güle’ diyeceğiz.”

‘TÜRKİYE, IRI VE DOMUZUNA BİR DEĞİŞİMİN EŞİĞİNDE’

Konuşmasında partisinin vaatlerini bile sıralayan Babacan:

“Türkiye şişman ve adamakilli bir değişimin eşiğinde. Şunu sistem çok iyi bilsin; ÇIKAR YOL Partisi bu değişimin birincil aktörüdür. Hesaplı krizi tığ çözeceğiz. Kafile krizini bile biz çözeceğiz. Ahbaplık ve doğruluk krizini birlikte biz çözeceğiz. Terbiye krizini, istihdam krizini da çözen biz olacağız.”

‘SAĞLIK SİSTEMİNİN REÇETESİNİ YAZDIK’

“Afiyet sorunlarını üstelik biz çözeceğiz. Afiyet sisteminin reçetesini yazdık, hepsini düzelteceğiz. Eş hekimliklerinden itibaren tekmil kademelerde nitelikli ve kuvvetli bir dizge kuracağız.”

‘IÇTIMAI YARDIMLARA VE DESTEKLERE İHTİYAÇ SAHİBİ HEP ULAŞACAK’

“Şu anda sosyal yardımları ihtiyacı olan sistem alamıyor. Tümen üyeliğine, tanıdığa bakılıyor. Buna serencam vereceğiz. İhtiyaç sahibi sistem devletin yardımlarına, desteklerine ulaşacak. Husus başlık dolaşacağız. Oran destekleri, kerem yardımları bir ihsan değil, vatandaşın hakkıdır.”

YAŞLILARA BAKIM SİGORTASI, BEBEKLERE BENZIN VE ÇAÇA DESTEĞİ

“7’den 70’e herkesin derdiyle ilgileneceğiz. Yaşlı bakım sigortasını hayata geçireceğiz. Bebekler dosdoğru büyüsün diye niteleyerek 2 yaşına büyüklüğünde süt ve çağa maması ilkin almak amacıyla esas ihtiyaçlarını karşılayacağız.”

‘BAĞI GÖR, ÜZÜM OLSUN; YEMEYE YÜZÜN OLSUN’

“Çiftçimizin üstündeki namus borcu yükünü kaldıracağız. Çarkıt borçların faizini silip, rakamı dondurup, 2 yılı ödemesiz ince vadeye yayacağız. Bakir finansman kapıları açacağız. Destekleri ekim dikim olmadan açıklayacağız. Hasatla bu arada gününde ödeyeceğiz. Gübrenin yarısını karşılayacağız. Elektriğe bağan prospektüs uygulayacağız. Mazottan ÖTV almayacağız. Hangi demişler? Büyü gör, üzüm olsun; yemeye yüzün olsun. Bağı bahçeyi, tarlayı toprağı göreceğiz.”

‘DIMDIK ÇALIŞACAĞIZ, HER İŞİ EHLİNE VERECEĞİZ’

“Bugüne büyüklüğünde olduğu kadar imdi üstelik sağlikli çalışacağız. Hangi iş yaparsak yapalım; bin biliyorsak, aynı bilene soracağız. Seçkin işi pekâlâ ehline vereceğiz.”

Babacan: Paradan şeş sıfırı silmiştik, Beştepe bire bir muvaffakiyetsiz ekledi

Babacan: 6’lı masada reisicumhur adayı ismi konuşulmadı

Babacan: Enflasyonu biricik haneye düşüreceğiz

 

Share: