Bayburtlu dikici depremzedelere affedilmek amacıyla tarlasının tapusunu verdi

Bayburt’un Demirözü ilçesine tutkun Gökçedere beldesinde fellah Ahmet Şeker, tarlasını “Asrın felaketi” adına nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenlere bağışladı.

Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı bile olan Şeker, beldeye kısaca 4 kilometre uzaklıktaki 9 dönüm tarlasının tapusunu, İl Ekincilik ve Orman Müdürü Selami Ersen’e doğrulama etti.

Ahmet Şeker Hastalığı, AA muhabirine, depremin arkası sıra beldede işlek vatandaşların müzaheret için seferber olduğunu söyledi.

Çiftçilikle uğraşanların Tarım ve Orman Müdürü Ersen ile irtibata geçerek çeşitli yardımlarda olmak istediğini belirten Şeker Hastalığı, “Bütün karınca kaderince elinde 3 kuruş, 5 kuruş hangi varsa verdi. Bu bizim toprağımız, bizim milletimiz, tığ muavenet etmek amacıyla elimizden geleni yapacağız.” dedi.

“Asıl sütü üzere helal olsun”

Şeker, ilkokul çocuğunun harçlığını vermesinin kendisini haddinden fazla duygulandırdığını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Düşündüm, ben neyimi verebilirim? Orada insanlar soğukta duruyor, ben burada sıcakta yatmaktan utandım. Köyümüzde birlikte Tanrı razı olsun hayvanlarını bağışlayanlar oldu. Onlara bile haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Ego dahi zat adıma babamdan kalma ayrımsız tarla var, onu bağışladım. Anne sütü kadar helal olsun.”

Tarlanın dönümüne 40 bin lira kıymet biçtiğini ve birçok kişinin ahzetmek için iştahlı olduğunu tabir fail Şeker Hastalığı, “Tapuyu İl Müdürümüz Selami Ersen’e veriyorum. Hep işlemleri birlikte halledeceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

Ekincilik ve Orman Müdürü Ersen de Bayburt’ta çiftçilerin önceki günden itibaren depremden etkilenenlerin yardımına koştuğunu belirterek, “Çiftçimize yaptığı bu adamakıllı bağıştan, devletin birlikte olduğunu gösterdiği bu düşündürücü bağıştan âlem bilcümle Bayburt yerine, depremzedeler namına çokça teşekkürname ediyoruz.” dedi.

Share: