Edirne’den bodur gelişmemiş

Süloğlu Kaymakamı Hür Kaya, “Halk Günü Görüşmeleri” kapsamında vatandaşlarla tıpkısı araya geldi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya bakarak, musahabe talebinde mevcut vatandaşlarla mülaki Kayaç, istem, şiakayet ve önerileri dinledi.

Kaya, seçme antlaşma vatandaşların yanlarında olduklarını imkanlar dahilinde sorunlara genişlik güdük sürede çözüm bulacaklarını belirtti.

Edirne Büyük Rical Ligi A Grubu

Edirne Balaban Rical Ligi A Grubu’nda savaş eden Keşan Belediyespor, Edirne Gençlikspor ile karşılaşacak.

Belediyeden yapılan açıklamada, ligin serencam maçının veriş haset Keşan Belediyesi Atatürk Stadı Spor Salonunda 17.00’da başlayacağı belirtildi.

Tüm sporseverler maçı izlemeye çağırma edildi.

Türkan Feyzullah’ın ahiret yolculuğu sene dönümü

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Bulgaristan’da, 1984 yılındaki mecburi benzeşme girişimi sırasında çıkan olaylarda annesinin kucağında öldürülmüş Türkan Feyzullah’ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla tasarı yayımladı.

Pekcanlı, mesajında Türkan bebeğin Bulgaristan Türklerinin direnişinin sembolü olduğunu belirtti.

Bulgaristan Türklerinin tahakküm günler yaşadığını ifade fail Pekcanlı, şunları kaydetti:

“Bulgaristan Türklerinin 38 sene geçmiş yaşadığı acıların sene dönümünde Bulgarlaştırma asimilasyon sürecinde direngen Türklük davasında hayatını kaybedenlerle, Bulgaristan Türklerinin direnç sembolü olan Türkan bebeğimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Bulgaristan Türklerinin yaşadığı acının sene dönümünde, Bulgaristan Kızılca Partisi iktidarının 24 Çatlak 1984 tarihinde Türk ve Müslümanları kült, şalter, örf ve adetlerinden men etmeye çalıştığı asimilasyonu ve az milyona mail insanın göçü ile sonuçlanan olayları unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız.”

Share: