Ezgi’nin katilinin bulunması için 17 şehirde cidar ve direklere afişler yapıştırıldı

İZMİR’in Eğlek ilçesinde, boşanma aşamasındaki eşi Yır Özarslan’ı (31) tabancayla öldürüp kaçan Deniz Özarslan’ın (36) bulunması üzere kadın dernekleri, aralarında İzmir’in dahi olduğu 17 şehirde duvarlara ve direklere ‘Gidiş’nin katili aranıyor’ yazılmış afişler yapıştırdı. Ezgi’nin ablası Hazal Zerkin, “İşin bu tarafıyla uğraşmaktan öz acımı yaşayamadım. Avlu daha çok bizim için devam etmiyor” dedi.

Olay, geçen 28 Temmuz’de, Han ilçesi Mersinli Mahallesi’ndeki hisse senedi yerinde meydana geldi. Deniz Özarslan, boşanma aşamasındaki eşi Ezgi Özarslan’ın çalıştığı hareket hesabına geldi. Çıkan tartışmada Deniz Özarslan, belinden çıkardığı tabancayla eşinin başına şiddetli edip, kaçtı. İhbar üstüne görüngü yerine polis güçleri ve afiyet ekipleri sevk edildi. Özarslan, ambulansla Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Sıkıntı Özarslan’ın kanı ölümü gerçekleşti. Özarslan’ın ailesi, kızlarının organlarını bağışlama kararı aldı. Sağlık Bakanlığı ile ölçülü yazışmanın ardından Özarslan’dan koronavirüs testi için örnek alındı. Test sonucunun fazlalık çıkması dolayısıyla Özarslan’ın bağışlanan organları alınamadı. Hatır ölümü gerçekleşen ve ayrımsız süredir makineye tutkun tüvana Yır Özarslan, 11 Ağustos’ta hayatını kaybetti. Özarslan’ın cenazesi Urla’üstelik kılınan cenaze namazının ardından Özbek Mezarlığı’nda toprağa verildi.

KATİL BULUNAMADIDeniz Özarslan’ın yakalanması üzere başlatılan soruşturma sürerken karı dernekleri birlikte olayın şüphelisinin yakalanması üzere Avrat Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kadın Meclisleri dahi ası çalışmalarına bitmeme ediyor. İlk namına İzmir’da şehrin dinamik noktalarına yapıştırılan ve Deniz Özarslan’ın fotoğrafının da bulunduğu ilanlara, ‘Nağme Zerkin’in katili Bahir Özarslan nerede?’ yazılırken, apayrı şehirlere bile afişler yapıştırılmaya başlandı. Kırklareli, Tekirdağ, Sakarya, Adana, Isparta, Ankara, Eskişehir, Gaziantep, Antalya, Kocaeli, Manisa, İstanbul, Balıkesir, Niğde, Düzce ve Samsun’dahi bile Özarslan’ın fotoğrafının dahi bulunduğu ilanlara, ‘Şarkı Zerkin’in katili Bahir Özarslan aranıyor’ kayıtlı afişler güçlü caddelerdeki duvarlar ve direklere yapıştırıldı. Bu şehirlerin yanında değişik şehirlere bile bu afişlerin yapıştırılacağı öğrenildi.’HAYAT BITMEME ETMİYOR’Terane’nin kardeşi Hazal Zerkin, geride mütezayit sürede Deniz Özarslan’a ilgili hiçbir cevaz olmadığını söyledi. Zerkin, “Katili gören hiç kimse bulunmayan. Takkadak olaydan bilahare dolmuşa bindiği tespit edilmişti. Ancak ne hikmetse indiği görülmüyor. İşin bu tarafıyla uğraşmaktan özlük acımı yaşayamadım. Avlu daha çok bizim üzere devam etmiyor. Ailemizden biri kaybettik. Ablamla beraber platformlarda bilcümle vardık. Avrat el birliği derneklerinde, karı meclislerinde bulunduk. Ancak bizim başımıza bile geldi. Tıpkı yerden girmek gerekiyor deniyor ama başlanmıyor. Herkes olayı unutsa dahi tığ rastgele dakikamızda bu acıyla yaşıyoruz. Ablam geçmiş değil, akıbet üstelik olamaz” dedi.

Share: