Gümüşhaneli vatandaşlar depremzedelere yardım için seferber oldu

– Gümüşhaneli vatandaşlar depremzedelere müzaheret amacıyla seferber oldu

GÜMÜŞHANE – Kahramanmaraş’ta geçkin 9 saat arayla meydana gelen iki ayrı çığlık depremin arkası sıra ana ihtiyaç malzemelerini içeren arkalama kampanyalarının duyurulmasıyla birlikte Gümüşhaneli vatandaşlar akış atak yardıma koştu.

Müzaheret kampanyalarının duyurulmasının arkası sıra Gümüşhaneli vatandaşlar kışlık urba, ısıtıcı, battaniye, el feneri, süt kuzusu bezi ve kıyafeti kabil ana ihtiyaç malzemelerini depremzedelere yaymak üzere seferber oldu.

Deneyimsizlik Merkezinin başlattığı kampanyaya yardım sağlayan vatandaşlar spor salonunda bodur sürede kolilerce müzaheret malzemesinin birikmesine illet oldu.

Gümüşhanelilerin müzaheret için seferber olduğunu söyleyen Gökmen Akkoyunlu, “Ego tün vardiyasındaydım, çalışıyordum. Saat 04.17 civarında masa sallanmaya başladı, arkadaşlarıma sordum zelzele oluyor dediler. Sonra televizyonları açtık ve Kahramanmaraş olduğunu öğrendik. Yakınlarımız vardı oralarda onları aradık, fen aldık. Ağlıyorlardı, yağmur yağıyordu, az buçuk sıkıntılı durumları vardı. Arkadaşım bana endişe attı yardım toplanıyor diye ben birlikte çocuklarıma ve komşularıma söyledim. Binada kim varsa herkese söyledik, sağlıklı olsun onlar dahi seferber oldular kullandıkları kullanmadıkları ne büyüklüğünde yük varsa buraya getirdik. Geldik gördük kim burada baya evire çevire ayrımsız hava var, sistem yardım için gelmiş. Dizge canı samimi çalışıyor. Tanrı razı olsun milletimizden. Milletimiz çokça duygun” dedi.

“Elinde bir iki olan de gönderdi çokça olan bile”

Gümüşhaneli vatandaşların duyarlılığından mutluluk duyduğunu anlatan Ertuğrul Oğuzhan, “Depremi Gümüşhane’de da yaşadık. Ölümle hayat çizgisini yaşadım ve bir anda kendimden geçtim. Gördüğünüz kadar insanlar burada müzaheret ediyor tığ bile internette bütün dostlarımızı örgütledik arkalama etmeleri üstüne. Bu yardımı hepimiz yapmalıyız evlerimizde hangi var ne yoksa gönderebileceğimiz temas şeyi ne olur insanlara gönderelim. Ego bu duyarlılıktan çok mutluyum kime ulaştıysak dizge bize geri döndü. Elinde beş altı olan üstelik gönderdi haddinden fazla olan da. Genciyle yaşlısıyla şu an hepimiz buradayız. Müzaheret bölgesine hem sargın hem ruhen hem birlikte madden muavenet etmek üzere buradayız” ifadelerini kullandı.

(UA-RE-ÖS-Y)

Share: