Kayseri’den gücük bodur

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin çamaşır yıkama merkezinde, üniversite öğrencilerinin çamaşırlarının ücretsiz yıkanmasına kullanılmamış eğitim bilimi-öğretim döneminde üstelik bitmeme edileceği bildirildi.

Belediyeden yapılan bağlanmış açıklamaya göre, darülfünun öğrencilerinin sosyal yaşamlarına ulama tedarik etmek, derslerine elan fazla zaman ayırmalarına arkalamak, çamaşır yıkama ihtiyaçlarını bloke etmek üzere sunulan hizmetten öğrenciler ücretsiz faydalanıyor.

Çok fonksiyonlu 22 yıkama ve kurutma makineleriyle yılda sayı farkı 1200 kişiye bakım veriliyor.

Talas Bulvarı’nda KAYMEK Yüksekokul bakım binasında cıvıltı gösteren merkezde, gençlerin çamaşırları yıkandıktan sonra görevlilerce kurutulup katlanarak tasdik ediliyor. Uygulamaya eskimemiş terbiye döneminde de devam edilecek.

Büyükşehir Belediyesine 7 ödül

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Kentler Birliğinin (TKB) düzenlediği Tarihi ve Kültürel Mirası Dulda Proje ve Uygulamalarını Promosyon Yarışması’nda 7 ayrımlı projesi ile hakem heyeti özel ödülüne müstahak görüldü.

Bu yıl 21’incisi planlı ve 34 örgen belediyenin 67 proje ile katıldığı yarışmada, Büyükşehir Belediyesi, Kültepe Kaniş Karum Asurlu Tüccarlar Sokağı Projesi, Koramaz Vadisi Ayrımsız Aşk Hikayesi Müze Projesi, Soğanlı Örenyeri Kasaba Düzenleme Projesi, Tahtalı Kilise Restorasyon Projesi, Türbelerimiz Projesi, Ahi Evran Zaviyesi-Esnaf ve Sanatkarlar Müzesi, Gavremoğlu Konağı, Gazioğlu Konağı ve Gömlekçioğlu Konağı Restorasyonları ödüllendirildi.

Talas’ta rustik mahallelerde düz düzenlemesi

Talas Belediyesi ilçedeki kırsal mahalle meydanlarını hem daha elverişli hem dahi daha beğenilen benzeri konuma yayımlamak üzere iş başlattı.

Bu kapsamda Başakpınar, Koçcağız, Kuruköprü, Acı ve Reşadiye mahallelerin meydanları yeniden düzenlenecek.

Meydana nazır binalarda cephe yenilemesinin birlikte aydınlatmalardan yerleşme gruplarına, otobüs duraklarından tabelalara kadar bütün unsurlar baştan aşağı yenilenecek. Ayrıca meydana nazır bahçe duvarları düzenlenerek bir tane tür görünüme kavuşturulacak.

Büyükkılıç, Sultanhanı’nda muhtarlarla buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, Bünyan ilçesinde 46 mahalle muhtarıyla, 790 almanak tarihi Sultanhanı Kervansarayı’nda benzeri araya geldi.

Toplantıya, Bünyan Belediye Reisi Özkan Altun, Büyükşehir Belediyesi Genel Yazman Yardımcısı Bayar Özsoy ve daire başkanları, KASKİ, KCETAŞ, Türk Telekom ve Kayserigaz yetkilileri ile ilçedeki mahallelerde fariza yapan muhtarlar katıldı.

Burada mütekellim Büyükkılıç, tarihi tıpkısı mekanda muhtarlarla enformasyon toplantısı yapmaktan bahtiyarlık duyduğunu rapor etti.

Kaynak sorunu olmadığını, mülhak bütçelerle yatırımlara devam ettiklerini aktaran Büyükkılıç, birlik ve muadele içre çalıştıklarını kaydetti.

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun ise Sultanhanı Kervansarayı’nın Başbuğ Büyükkılıç’ın talimatlarıyla 20 günde yiyecek içmece alanı yerine turizme kazandırıldığını anımsatarak, teşekkürname etti.

Share: