KIRIKKALE – KYK yurtlarında hareket tatbikatı yapıldı

Kırıkkale’de, Toyluk ve Spor Bakanlığına sınırlı öğrenci yurtlarında “zelzele hatıra ve tahliye tatbikatı” gerçekleştirildi.

Kırıkkale Hatice Kadın Kız Mektepli Yurdunda gerçekleştirilen tatbikatta, Ilbay Yardımcısı Mehmet Miraç Topaloğlu, AFAD İl Müdürü Mahmut Coşkun ve Toyluk ve Spor İl Müdürü Hamza Tarih da hazır bulundu.

Saat 21.00’dahi siren çalmasıyla Topaloğlu, Ateşin, Güneş ve öğrenciler, “çök-düzen-tutun” yöntemini uyguladı. Peşi Sıra kontrollü şekilde tahliye edilen binadakiler, toplantı alanında bire bir araya geldi.

Topaloğlu, tatbikatın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, bu uygulamaların tatbikattan öte geçmemesini imge ettiklerini ve afetsiz ayrımsız şekilde sürdürmek istediklerini söyledi.

Öğrencilere sınavlarında dahi başarılar dileyen Topaloğlu, “Mümasil zamanda İzmir depreminde ayrımsız mektepli arkadaşımız, zelzele anında panikle balkondan atlayarak maalesef hayatını kaybetti. Tatbikatlara gereken önemi vermemiz gerekiyor ama belki bazen ciddiyetin farkına varamıyoruz.” dedi.

Kırıkkale’deki tatbikata, 7 yurttaki 8 bin 518 mektepli katıldı.

Share: