Kırşehir, Niğde,Yozgat ve Kayseri’den zelzele bölgesine arkalama malzemesi gönderildi

Kırşehir, Niğde, Yozgat ve Kayseri’birlikte sivil cemiyet kuruluşları ve belediyeler yoluyla toplanan arkalama malzemeleri, tırlarla sarsıntı bölgesindeki kentlere gönderildi.

Memur-Sen Kırşehir İl Temsilciliğine tutkun sendikaların üyelerinin bağışlarıyla kentteki aynı fabrikadan un realizasyon edildi.

Toplanan unlar, Türk Kızılay Kırşehir Şubesi çalışanlarının katkısıyla 7 tıra yüklendi.

Tırlar, depremzedelere ulaştırılmak için AFAD yoluyla Gaziantep’e gönderildi.

MÜSİAD Kırşehir Şubesi ve Mucur Belediyesi de kışlık hazfetmek, malzeme ve azık aylı birer tırı, sarsıntı bölgesine gönderdi.

Niğde

Niğde Belediyesi Gündeş Savuşturmak Fabrikası’nda fırıncıların de desteğiyle 2 günde üretilen 100 bin ekmeğin iri ayrımsız bölümü sarsıntı bölgesine gönderildi.

Yaklaşık 10 bin atlatmak de Niğde’üstelik sakıncasız içtima alanlarında kalan vatandaşlara çorba ile dağıtıldı.

Şehremaneti Komutan Emrah Özdemir, depremin olduğu andan itibaren belediyeye ilişkin aldatmak fabrikasında daima savmak üretildiğini belirterek, “24 saat esasına göre paketlemek üretimi yapıyoruz. 2 dolaşma süresince 100 bin ekmek üretildi. Yerli fırıncı esnafımızın da istihsal aşamasında desteğiyle günce 45-50 bin savsaklamak üreteceğiz. Istihsal aşamasında uray personelimize destek veren umum fırıncılara teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Valilik ve Uray koordinesinde toplanan yardım malzemelerinin bulunduğu 15. tır dahi deprem bölgesine gönderildi. Kentte müzaheret toplama faaliyetleri sürüyor.

Bor, Kom ve Hacıabdullah belediyelerinin topladığı su, savsaklamak, gıda, libas, ısıtıcı gibi arkalama malzemeleri üstelik sarsıntı bölgesine gönderildi.

Yozgat

Yozgat’ta İl AFAD Müdürlüğü, Kızılay Şubesi ve Uray yoluyla yer sarsıntısı bölgesine deri, battaniye, su ve un gönderildi.

Kızılay deposundan benzeri tır yer sarsıntısı çadırı, AFAD İl Müdürlüğü deposundan de 2 tır katlanabilir yatak ve battaniye bölgeye atıf edildi.

Yozgat Belediyesi eliyle da vatandaşların desteği ile alınan 1 tır akarsu ve 1 tır un dahi bölgeye gönderildi.

Kayseri

Kayseri’da Muhalif Çarşısı esnafı, hareket bölgesine gönderilmek amacıyla giysi, gıda ve ısıtıcı topladı.

Cumhuriyet Altını Meydanı’nda bulunan çarşıdaki esnafın aralarında topladığı malzemeler, tıra yüklenmeye başlandı.

Uymaz Çarşısı Derneği Başkan Yardımcısı İsmail Kekeç, AA muhabirine, az çok demeden herkesin kampanyaya destek verdiğini söyledi.

Vatandaşların elinde yardım poşetleri ile geldiğini kaydeden Kekeme, toplanan malzemeleri Hatay’a göndermeyi planladıklarını rapor etti.

Öte yandan, Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, depremzedeler üzere toplanan besin, ısıtıcı ve battaniye kadar malzemelerin hamile olduğu 40 tırın bölgeye cereyan ettiğini bildirdi.

Talas Belediyesi birlikte gıdadan giyime, sudan battaniyeye türlü malzemelerin bulunduğu tırı Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesine gönderdi.

Belediye antrparantez, depremde kıygın olan vatandaşlara bindi için müzaheret kampanyası bile başlattı.

“Yaraları alay malay sarıyoruz” sloganıyla Talas Kaymakamlığı ve Türk Kızılay Talas Şubesi ile gelişigüzel yürütülen kampanya üzere ayni yardım akseptans noktası oluşturuldu.

Türk Kızılay Talas şubesinin Arda Hoca Caddesi’ndeki hizmet binasında toplanan battaniye ve kıyafetler da sarsıntı bölgesine gönderilecek.

Share: